У Києві було продано стратегічну ділянку в районі станцій метро «Хрещатик»-«Майдан Незалежності»

У столиці повернуто до комунальної власності ділянки стратегічного характеру вартістю понад 37 мільйонів гривень, розташованих у центрі міста, на вулиці Архітектора Городецького.

Господарський суд міста Києва задовольнив позов прокуратури про витребування з незаконного користування земельних ділянок.

Установлено, що зазначені земельні ділянки незаконно вибули з комунальної власності ще у 2009 році та неодноразово були об’єктами договорів купівлі-продажу між приватними фірмами, інформує пресслужба Київської міської прокуратури.

Спірні ділянки є прибудинковою територією двох житлових будинків та єдиним проїздом між ними. Крім того, на цій території знаходиться стратегічний технологічний об’єкт – споруди пересадочного вузла Київського метрополітену «Хрещатик»-«Майдан Незалежності», де будь-яке будівництво загрожувало б техногенною катастрофою з численними людськими жертвами.

Тож з метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з позовом про повернення земельних ділянок столичній громаді, який судом задоволено.

Від редакції “Українського репортера” зазначимо: яких тільки земельних комбінацій та махінацій не зустрічається у Києві! Наше видання вже розповідало про супераферу на Печерську, в заповідній зоні. Тут, в історичній частині просто вкрали… площу. Її роздерибанили по 9 соток чотирьом підставним персонам. 

А початок цієї грандіозної історії такий: 5 грудня 2008 року на сесії Київради (міський голова – Леонід Черновецький) було безкоштовно виділено чотири земельні ділянки в Печерському районі, в Козятинському провулку громадянам – громадянам: Галині Вайнштейн, Володимиру Шарію, Володимиру Ковалю і Антоніні Олешко. Кожному по 9 соток.

Ця земля була роздана «з метою будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд» (!). Згодом, з метою приховування слідів злочину землю було продано, перепродано.

Продана і роздерибанена площа навпроти Співочого поля. На задньому плані видно, що замість комунальних будинків “Київзеленбуду” і шляховиків виріс приватний терем одіозного скоробагатька.

Ці ділянки являють собою площу якраз навпроти Співочого поля, біля музею Другої світової війни, біля Лаври. Колись ця площа була закріплена за музеєм війни і виділялася установі для паркування екскурсійного, туристського транспорту. Як бачимо, тепер ця плоша має інше призначення – для “будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд». До речі, земельний дерибан відбувався паралельно з “прихватизацією” цегляних одноповерхових будинків господарського призначення комунальної власності Києва, які були у віданні “Київзеленбуду” і шляховиків. Будинки примикали до плоші. Отож усі ці активи разом із землею було нахабно викрадено у міської громади, в усіх киян.

Було розслідування. Але до в’язниці ніхто не сів. Шито-крито!

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”