В Україні тіньовий пісочний бізнес є найбільш прибутковою сферою злочинних груп

Служба безпеки України затримала на Харківщині організатора кримінального угруповання, яке розграбовувало надра східного регіону на мільярд гривень.

Більше 5 місяців зловмисник переховувався від слідства за організацію нелегального видобутку будівельного піску у промислових масштабах.

За висновками експертизи, його незаконна діяльність завдала збитків бюджету та природоохоронному фонду держави у розмірі майже 1 млрд грн.

На початку цього року СБУ знешкодила злочинну групу, яка налагодила підпільний видобуток корисних копалин у Харківській області. Зловмисники облаштували декілька нелегальних кар’єрів на території Роганської об’єднаної територіальної громади, з яких вивозили пісок у промислових масштабах.

Викрадені надра реалізовували через розгалужену мережу афілійованих комерційних структур.

Тоді правоохоронці затримали трьох організаторів незаконного бізнесу. Проте їх ватажок переховувався від слідства і був оголошений у загальнодержавний розшук.

Наразі йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Встановлено, що зловмисник входив до найближчого оточення покійного кримінального авторитета на прізвисько «Князь». Його угруповання причетне до умисних вбивств, рейдерства і викрадення людей у Харківській, Дніпропетровській та Полтавській областях.

Діяльність ОЗУ впливала на загострення криміногенної обстановки та розхитування внутрішньо-політичної ситуації в цих регіонах на користь спецслужб країни-агресора.

Банду було нейтралізовано в ході масштабної спецоперації СБУ у липні 2020 року.

Тривають комплексні заходи для встановлення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів проти України.

Затримання зловмисника проводили співробітники СБУ у Харківській області спільно з Національною поліцією та за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури. Про це інформує СБУ.

Від “Українського репортера” зазначимо: так званий “пісочний бізнес”  – тіньовий – є високоприпутковою сферою різних махінаторів. Вони кладуть до кишень шалені гроші за розграбування надр, намагаються забезпечити собі “дах” серед корумпованих чиновників, деяких правоохоронців, беруть в помічники начальників з місцевого самоврядування. Створюються злочинні угрупування, бригади, які ділять між собою райони “заробітку”: кар’єри, річки, ліси… Іноді вони ворогують, б’ються за зони впливу.

Наше видання розповідало, що коїлося у Броварському районі Київської області, в тому числі в Пухівці. Тут тіньові бригади створили собі певний клондайк, плюндруючи надра, сіючи розор. Зокрема, ми писали:

Десна — це високоприбутковий бізнес, зазвичай “під дахом”, зі “смотрящими”. Це — терикони піску, розбиті сільські вулиці, сплюндровані луки… Одні заробляють мільйони гривень на добуванні піску, інші — на “прихватизації” берегів, а ще інші — на браконьєрському вилові риби… 

Пісочний клондайк для злочинних бригад. Берег Десни, Пухівка.

Думаєте, хтось сів за грати за це страшний розор? Ні! Бригади та їхні поводирі – в шоколаді!

Редакція

Редакція “Українського репортера”