Третя сила: до прийдешньої об’єднавчої платформи

Цьогоріч у січні створено робочу групу з формування «зерна кристаліції» прийдешнього об‘єднавчого руху (платформи). Саме ця ініціатива отримала найкращі шанси на перспективу, оскільки чесно визначила і врахувала ДІАГНОЗ громадського активізму. Про це вже розповідав “Український репортер” у статті  “Є унікальна ініціатива: “Чиста злука 2020”.

Сьогодні продовжуємо цю важливу тему.

1.Революція Гідності не завершилася, бо Майдан не отримав Програми для сталого масового руху, а пропозицію започаткувати рух експромтом заблокували партійні вожді.

Див. Декалог української революції: ПОЗИТИВНИЙ СЦЕНАРІЙ Спільний Проект

2. До і під час Майдану важливою проблемою залишалася невизначеність соціального суб’єкту оновлення краіни, оскільки середній клас в Україні не відповідає вимогам волелюбності.

Див. СЕРЕДНІЙ КЛАС В УКРАЇНІ: УЯВЛЕННЯ І РЕАЛІЇ УЦЕПД ім. Олександра Разумкова

3. Проблему спонтанно вирішило суспільство протягом 14-15 років. З майданівських в основному спільнот на захист України самоорганізувалися добробати і волонтерські мережі: разом вони й склали стрижень нового – відповідального класу. Див. Хто оновить Україну Середній – чи відповідальний клас? Газета “День”.

4. Організаційним механізмом подібного руху в сучасних українських умовах може бути лише масовий позапартійний рух. Його основні характеристики визначила і обґрунтувала міждисциплінарна група дослідників Спільний Проект.

Див. «ЧОМУ НЕ РУХАЮТЬСЯ НАШІ РУХИ, І ЯК ЇХ МОЖНА “РУХНУТИ”

5. Зважаючи на масштаб оновлення країни, Рух має бути співмірним за потужністю з Майданом, що потребує широкого об‘єднання українців з різноманітними ідеологічними належностями і уподобаннями.

Див. Об’єднавча платформа оновлення. ПОЗИТИВНИЙ СЦЕНАРІЙ Спільний Проект.

6. Координоване об‘єднання може бути сталим, якщо будується на особистій основі: поза структурами громадських та партійних організацій. Інакше відбувається саморуйнівне перетягування ковдри між конкуруючими всередині структурами.

7. Подібне об‘єднання ТЕОРЕТИЧНО могли би утворити наявні ветеранські спільноти та волонтерські мережі. Але ПРАКТИЧНО це наразі неможливо внаслідок їх традиційної закритості: лідерська структура закриває якісне поповнення для зростання, а також – гальмує демократизм і прозорість поточної діяльності.

Див. Довірчі підвалини єднання ПОЗИТИВНИЙ СЦЕНАРІЙ Спільний Проект.

8. За таких умов прихильникам завершення Революції Гідності доводиться обирати: чекати природного дозрівання спільнот (рік-два-п’ять), чи ПОСПРИЯТИ самоусвідомленню представників відповідального класу. Якщо сприяти, треба створити реально відкритий і прозорий модуль – центр КРИСТАЛІЗАЦІЇ масового руху.

9. Оскільки ЗА широку консолідацію виступають практично всі опитані, ця робота є виконанням соціального замовлення. Робоча група має адаптувати для потреб майбутнього об‘єднання ІТ-Платформу за принципом LFB (поточний зворотний зв‘язок), залучити стартове коло прихильників (30-50 людей переважно з волонтерів та ветеранів) і навчити їх СПІЛЬНО працювати на засадах Майбутнього: ВІДКРИТО і ПРОЗОРО. Подібні платформи LFB вже кілька років використовують деякі європейські партії.

10. В процесі ОРГАНІЗАЦІЙНОГО навчання мале коло ініціаторів погодить проект ПРОГРАМИ-мінімум на ближчі рік-два-три. Тактичною Метою може стати впровадження персонального мандату. Оскільки суспільство явно потребує подібного, ВІДКРИТОГО і ПРОЗОРОГО об’єднання , яке обійдеться без фінансової підтримки олігархів, рух може отримати масовий масштаб. Див. Хто буде стерегти сторожів? Газета “День”.

Олександр ТЕРТИЧНИЙ

Фото: “Український репортер”

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *