Сьогодні вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні (+фото)
Вранці у Києві чимало людей – майданівців, громадських активістів, військовослужбовців, ветеранів війни з росією – прийшли на Алею Героїв Небесної Сотні, щоб вшанувати пам’ять загиблих, шляхетних Лицарів України, які стали нашим Небесним Воїнством.
Запалено лампадки, горять свічечки, і – квіти. Багато квітів. Спільна молитва священників. Возносимо до Всевишнього щирі слова подяки і скорботи. Молимося і в тутешньому храмі Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників.
Десятки паперових янголів люди розвішують на гілках дерев, які були свідками розстрілів беззбройних протестувальників.
Згадуємо Майдан, коли мільйони співвітчизників вийшли на вулиці та площі, щоб сказати: ми – не бидло, ми хочемо жити так, як у цивілізованому світі, ми проти російського феодального ярма.
За це віддали життя кращі сини та доньки нашого народу. Стаємо на коліна перед Небесною Сотнею, низько схиляємо голови перед тими, кого покалічила банда Януковича. Нам болить, що триває люта війна з рашистською ордою, що на фронті гинуть наші воїни, що під ударами російських ракет – мирні міста та села. Україна хоробро б’ється за свою волю, за незалежність.
Читайте також: Про “Очі”, що тримали Майдан
Українці вийшли на Майдан, бо прагнули справедливості, щоб ніхто й ніколи не зазіхав на їхні свободи, щоб за жодних обставин не бути під гнітом московського кремля.
Майдан переконливо довів, що воля для українців – святе, що дух боротьби за незалежність закладено в генах нашого незламного, героїчного і жертовного народу.
Читайте про Героїв Небесної Сотні:
Нагадаємо: саме в ці дні під час Революції гідності у 2014 році протистояння між українським народом і тодішнім режимом Януковича сягнуло свого піка. Із 18-го по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померли ще понад 20 протестувальників.
Небесна сотня – це 107 загиблих учасників Революції гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.
Читайте також: Тетяна Бондарчук: “Коли чоловік загинув на Майдані, то у мене ніби серце вирвали” (+відео)
Назва «Небесна сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року.
105-ом Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.
До Героїв Небесної сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної сотні троє – це жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.
Цьогоріч пам’ять Героїв Небесної сотні вшановуємо з гаслом: «Герої першої перемоги у битві, що триває». Це гасло є суголосним із ключовою тезою двох попередніх років, з якою відзначали День Героїв Небесної сотні: «Небесна сотня – перші герої російсько-української війни».
Графічним символом інформаційної кампанії стало зображення майданівців із дерев’яними щитами у момент боротьби. Композиція відсилає до одного з найвідоміших символів перемоги у Другій світовій війні – світлини встановлення прапора на Іодзімі.
Фото на головній: “Український репортер”
Читайте також: