Національну службу здоров’я очолить Олег Петренко. В його руках будуть всі державні кошти на медицину

У конкурсі на посаду керівника Національної служби здоров’я переміг Олег Петренко. Нагадаємо, саме ця служба візьме на себе всі фінансові питання у галузі медицини. Зокрема визначатиме прейскурант цін на медичні послуги, які не входитимуть до гарантованого державою пакета. 

Петренка обрали з-поміж 14 кандидатів. Хто претендував на посаду керівника Національної служби здоров’я, можна подивитися нижче.

Зараз Петренко обіймає посаду заступника гендиректора приватної клініки ISIDA, а раніше був першим заступником гендиректора клініки “Оберіг”. У 2005-2006 роках був радником міністра охорони здоров’я Юрія Поляченка. Олег Петренко був одним з 12 експертів, які розробляли концепцію медичної реформи, проголосованої Верховною Радою.

Що таке Національна служба здоров’я

Національна служба здоров’я – новий орган, який створюється у рамках медреформи. Саме вона контролюватиме, як “гроші йдуть за пацієнтом”, тобто куди, кому і скільки дати грошей.

Від нового органу залежатимуть всі виплати у сфері охорони здоров`я: він визначатиме лікувальні заклади, які отримуватимуть кошти з бюджету, контролюватиме розподіл грошей на оплату послуг пацієнтів.

Саме Національна служба здоров’я виступатиме замовником послуг, укладатиме договори про медичне обслуговування населення і розраховуватиме тарифи на різні види медичних послуг. Як таких, що покриваються державою, так і таких, що доведеться платити з власної кишені.

Міністерство охорони здоров`я посунуть на другий план, його функції значно звузять, і, скоріш за все, воно займатиметься виключно лікувальною практикою.

Що оплатить держава, а що пацієнт

Нагадаємо, що медична реформа фактично означає відміну дії 49-ї статті Конституції, яка гарантує безкоштовне надання медичної допомоги.

Незабаром з держбюджету будуть оплачувати лише первинну медичну допомогу, а також екстрену та паліативну, що називається “гарантованим пакетом медичних послуг”. За спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу пацієнти платитимуть з власної кишені.

За планові пологи породіллям також доведеться платити, безкоштовно приймуть лише екстрені пологи. Поліклініки стануть сімейними амбулаторіями.

З 15 вересня щороку публікуватиметься єдиний для всіх Державний гарантований пакет медичних послуг та лікарських засобів з детальним описом. У ньому буде “червоний список” медичних послуг, які не покриватимуться взагалі. Це естетична хірургія, стоматологія (окрім дитячої профілактичної та екстреної) та інші окремі послуги, які не загрожують життю та здоров’ю.

Уряд в особі Уляни Супрун переконує, що “коли ви зламали ногу, у вас стався апендицит або інше гостре запалення, у вас схопило серце на вулиці чи трапилось щось інше, що загрожує вашому життю та здоров’ю, – вас заберуть до лікарні й лікуватимуть безкоштовно.

Якщо вам встановлюють діагноз – ви будете знати, скільки конкретно за вас заплатить держава, а скільки повинні доплатити ви за єдиним для всіх тарифом, щоб отримати якісне лікування.

Найболючіші питання – серцево-судинні хвороби та онкологія. Ми будемо знати тарифи на високовартісне лікування в середині 2018 року, коли в нас буде достатньо даних”.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *