Епідемія кору в Україні. Лише за тиждень захворіли понад 1300 людей
Українці продовжують масово хворіти на кір, але Міністерство охорони здоров’я вперто продовжує називати епідемію “спалахом”. За даними МОЗу, лише минулого тижня захворіли 1334 людини – 522 дорослих і 812 дітей.
З початку року на кір захворіли 18 144 людей – 7 378 дорослих і 10 766 дітей. За цей час від ускладнень кору померло дев’ятеро: шестеро дітей і троє дорослих.
Найбільше людей захворіли на кір у:
- Львівській – 2399 (759 дорослих і 1640 дітей);
- Закарпатській – 2377 (447 дорослих і 1930 дітей);
- Івано-Франківській – 2280 (670 дорослих і 1610 дітей);
- Одеській – 1720 (847 дорослих і 873 дитини);
- Києві – 1250 (778 дорослих і 472 дитини);
- Чернівецькій – 1137 (373 дорослих і 764 дитини) областях.
“Зупинити спалах може тільки посилена імунізація! Міністерство охорони здоров`я наголошує на необхідності проведення щеплення усім, хто не отримав вчасно дві дози вакцини КПК, та закликає органи місцевого самоврядування посилити заходи з вакцинації.
Звертаємо увагу батьків: якщо вашій дитині скоро виповниться 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення відповідно до календаря. Якщо ж дитина пропустила першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.
Нагадаємо, що вікові рамки додаткової імунізації були розширені до 18 років. Згідно з розрахунками, наразі в Україні 760 тисяч дітей, які вчасно не отримали першу або другу дозу КПК, і всі вони мають якнайшвидше надолужити пропущені щеплення”, – закликає МОЗ.
У відомстві наголошують, що вакцина проти кору є в наявності в усіх регіонах. Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина “Пріорикс” виробництва “Глаксо Сміт Кляйн”. Вона надається державою безкоштовно. Станом на 24 травня 2018 року в Україні наявні 980 тисяч доз вакцини.
Кір має наступні симптоми:
- висока температура;
- головний біль;
- нежить;
- сухий кашель;
- збільшення лімфовузлів;
- запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення);
- пронос та блювота.
На 4—5-й день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.
На кір хворіють не лише діти, а й дорослі: під загрозою всі, хто не має щеплення. У разі контакту з хворим на кір треба негайно звернутися до лікаря. Специфічного лікування немає, але можна попередити захворювання. Єдиний надійний спосіб захиститися від кору – вакцинація. 2 дози вакцини захищають від кору.
Кір має серйозні ускладнення: захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.
Особливо небезпечний кір для вагітних. Приблизно у третини вагітних, що захворіли, наступають передчасні пологи – це пов’язано з крововиливами у плаценту і матку. У 15% кір у перші тижні вагітності може в подальшому призвести до каліцтв плоду.