Дифтерія в Україні не підтвердилася – МОЗ
Випадок дифтерії у Рубіжному на Луганщині не підтвердився. Про це Міністерство охорони здоров”я заявило після проведення лабораторних досліджень у мікробіологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України.
“У зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями проти дифтерії в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих (кожні 10 років)”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 31 січня з’явилася інформація про те, що в Україні вперше за останні 12 років виявили хворого на дифтерію. Як повідомляли медики Луганщини, діагноз нібито був лабораторно не підтверджений. Однак у МОЗ все одно закликають зробити вакцинацію дітям і ревакцинацію дорослим.
В Україні дітям щеплення від дифтерії можна зробити безкоштовно вакциною АКДП – проти кашлюку, дифтерії та правця. Також є безкоштовна вакцина АДП для профілактики дифтерії та правця. Дорослим для профілактики дифтерії та правця застосовують вакцину зі зменшеним вмістом антигену АДП-М.
На 1 січня 2018 року в Україні були 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис. доз АДП і 6,1 млн доз АДП-М. Для лікування дифтерії в Україні наявні 900 доз протидифтерійної сироватки.
За 11 місяців 2017 року 45,4% дітей віком до 18 місяців отримали три дози вакцини АКДП, 38,7% дорослих захищені від дифтерії вакциною АДП-М.
Варто сказати, що до 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного випадку дифтерії. Під час епідемії дифтерії в Україні 1991-1998 рр. на цю хворобу занедужали майже 20 тисяч людей, 696 з них померли.
Дифтерія – інфекційне захворювання, яке викликає бацила Льоффлера або ж дифтерійна паличка (Corynebacterium diphtheriae). Передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи.
Коли дифтерійна бактерія потрапляє в організм, починає виробляти вкрай отруйний токсин, який вражає основні системи організму. Для лікування використовується протидифтерійна сироватка (антитоксин), антибіотики малоефективні.
Захворювання проявляється наступними симптомами:
- підвищення температури;
- виражена слабкість;
- набряк м’яких тканин шиї;
- біль в горлі, утруднення ковтання;
- збільшення піднебінних мигдалин;
- збільшення шийних лімфовузлів;
- почервоніння і набряк слизової глотки.
Водночас головний симптом – плівчастий наліт, який вкриває піднебінні мигдалини, м’яке піднебіння, бічні стінки глотки і гортань. Він схожий на ангіну, однак найчастіше плівки бувають сіро-білого кольору.