Приготуйтеся! У серпні кияни одержать нові комунальні платіжки – за вивезення сміття

Чергова й дивовижна ініціатива від київської мерії – “сміттєві” платіжки. Про сенсаційні новації розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, слова  якого наводить офіційний сайт столичної влади.

Вивезення побутових відходів стало окремою послугою: кияни бачитимуть скільки платять за вивезення сміття із дворів і матимуть більш справедливу методику нарахування – не за площу квартири, а на кожну особу, що проживає. Уже у серпні кияни отримають платіжки, де послуга на вивезення побутових відходів, відображається окремо, а не у складі послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Нарахування за послуги вказані в окремому блоці платіжки, розповів Петро Пантелеєв під час прес-конференції в агенції «Українські новини».

Виокремлення послуги з вивезення сміття із переліку послуг утримання будинків визначене Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (прийнятий у грудні 2017 року). 17 квітня на виконання закону Київрада прийняла рішення з метою впорядкування процесу надання житлово-комунальних послуг у відповідність до чинного законодавства.

За словами Петра Пантелеєва, змінена методика нарахування послуги сміття для споживачів. Якщо раніше вартість вивезення сміття у будинку розраховувалася, виходячи з кількості квадратних метрів, то зараз – із кількості зареєстрованих людей: сміття виробляють люди, а не квадратні метри.

«Нарахування вартості вивезення сміття тепер здійснюватиметься не на квадратні метри, а з урахуванням кількості людей, що проживають, тобто зареєстровані у кожній квартирі», – пояснив заступник голови КМДА.

Він також детально розповів про нову методику, за якою здійснюється розрахунок.

«Середня річна норма на особу, яка визначається відповідно до законодавства, множиться на тариф підприємства-перевізника та ділиться на 12 місяців. Середній тариф для будинків, де здійснює вивезення сміття міське комунальне підприємство «Київкомунсервіс», становить 20-25 гривень на особу. При розрахунку вартості враховується наявність сміттєпроводів, тип житлової будівлі тощо. Норма для будинків зі сміттєпроводами становить на рік 1,93 куб. м/особу, без сміттєпроводів – 2,15 куб. м/особу, для гуртожитків – 1,39 куб. м/особу», – зазначив Петро Пантелеєв.

На його думку, у місті може виникнути проблема, коли не всі реєструються: офіційно вказано, що проживає одна чи дві особи, а фактично – набагато більше. Це може призвести до перенакопичення сміття.

«Нова методика покликана зробити так, аби нарахування за кількістю людей була справедлива для кожного будинку і кожної будинкової громади. На сьогодні Мінрегіон формує проект нормативних документів, відповідно до якого процес нарахування сплати за послугу міститиме фактичну кількість осіб, що проживають. І ми розпочинаємо працювати у цьому напрямку вже зараз. Тому, якщо з певних причин ви не встигли чи не мали змоги привести кількість зареєстрованих осіб до фактичної, закликаємо це зробити до 1 вересня. Також для коректного нарахування на фактичну кількість осіб, що проживають у квартирі, ви можете звернутися із відповідною заявою до Центру комунального сервісу», – зазначив представник КМДА.

У Києві вивезення сміття здійснює КП «Київкомунсервіс». Підприємство стало переможцем відповідного конкурсу та за Розпорядженням КМДА від 08.12.2017 здійснює вивезення відходів у цих житлових будинках.

Водночас ця ініціатива київської влади вже викликала гостру критику. Зокрема екс-міністр жкг Олексій Кучеренко говорить, що споживачів, як завжди, ніхто не запитав, не поцікавився їхньою думкою, а головне, що мешканці будинків не підписували ніяких угод на вивезення сміття. Нас вкотре ставлять перед фактом – платіть, і крапка…

На фото: серпень 2018. Гори сміття на комунальному історичному стадіоні “Старт”, де не буває Віталій Кличко. Хто платитиме за вивезення цієї смердючої купи?

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *