Понад 140 свердловин показали у звітності нулі

Якщо хтось думає, що усі наші нафтогазові свердловини працюють в інтересах народу, то глибоко помиляється. Власники 141 спеціального дозволу на користування надрами показали у звітності нульові показники видобутку нафти.

Нафтогазові магнати щороку багатіють, збільшують статки. Водночас держава не знає, де знайти кошти на ефективне фінансування освіти, медицини, оборонної сфери… Але вона чомусь не бачить ось такого “нафтогазового дива”. Що цікаво, значна кількість таких дозволів була видана понад десять років тому, стверджують аудитори Рахункової палати України.

Логічно припустити, що господарі свердловин стабільно розробляють цю “золоту жилу” ще з часів президенства Кучми, благополучно продовжували розробляти її при Ющенку, Януковичу. І сьогодні вони також живуть, приспівуючи…

Так, вони повинні сплачувати ренту. Думаєте, ця рента велика? Аудит Рахункової палати встановив, що протягом 2014-2015 років та І півріччя 2016 року до державного бюджету надійшло загалом майже 10 мільярдів гривень рентної плати за користування надрами для видобування нафти.

Проте частка надходжень цього платежу в загальних обсягах надходжень до державного бюджету рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин скоротилася з 32,7 відсотків у 2014 році до 7,9 відсотка у І півріччі 2016 року.

Леонід БОРИСЕНКО

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.