Відбулася презентація проєкту “Українська література в коміксах”

В Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна відбулася презентація проєкту Українського культурного фонду “Українська література в коміксах”.

Сьогодні, в умовах героїчного спротиву російським окупантам, особливої ваги набуває усвідомлення українцями національного «Я» та достеменне ознайомлення світової спільноти з істинними цінностями, що їх сповідує й виборює впродовж століть наш народ. Відтак роль художнього слова в цьому сенсі надзвичайно важлива, надто коли йдеться про навчання та виховання сучасного покоління школярів, на долю яких випало воєнне лихоліття, – максимально мотивувати інтерес учнівської молоді до мистецьких джерел, до кращих зразків української літератури, які розкривають нашу ідентичність, історію, культуру, формують особистість, здатну до самоствердження, саморозвитку.

Результати проєкту представляли керівниця проєкту – аспірантка Надія Грачова. Вона окреслила його мету і завдання, наголосила на потребі інноваційності формату подання програмового матеріалу в умовах змішаної форми навчання під час війни, а також контролю, корекції та закріплення знань зі шкільного курсу з української літератури. Надія повідомила, що онлайн-каталог україномовний та англомовний, а також про те, що він буде у вільному доступі для всіх зацікавлених на сайті «Українська література в коміксах».

Авторка сценаріїв до онлайн-каталогу, докторка філософії, вчителька української мови і літератури столичної гімназії-інтернату № 13 Ольга Ходацька закцентувала увагу присутніх на принципах відбору художніх творів до каталогу, поінформувала про розроблені нею тести для кожного твору і цікаві факти про письменників у рубриці: «Про це не розкажуть у школі», розміщені на сайті проєкту. Вона звернула увагу аудиторії на результативності каталогу «Українська література в коміксах» завдяки злагодженій роботі його авторів.

Креативна дизайнерка проєкту Олена Черкун окреслила специфіку створення скетчевих ілюстрацій, які послідовно розкривають сюжетну канву твору, розповіла про підбір кольорів, одягу для письменників і героїв творів і головне – показ спеціальних елементів, що пов’язують художній твір із сьогоденням.

Із вітальним словом виступила проєктна менеджерка Українського культурного фонду Марія Мельник. Вона відзначила роль проєкту «Українська література в коміксах» для розвитку національної свідомості та формування української ідентичності сучасної учнівської молоді.

Рецензентка проєкту Галина Райбедюк, професорка кафедри української мови та літератури Ізмаїльського гуманітарного університету, наголосила на тому, що підготовлена з особливою ретельністю й дослідницькою скрупульозністю, базована переважно на особистому досвіді авторів, методична праця демонструє оновлення сучасної методики навчання української літератури, засвідчує її звільнення від стереотипів. У виступі рецензентки йшлося, насамперед, про затребуваність презентованого проєкту, його активну апробацію в різних освітньо-виховних заходах, що проводились зі студентами-філологами Ізмаїльського вишу та вчителями-словесниками Українського Придунав’я.

Рецензентка, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту імені Івана Зязюна НАПН України Мирослава Вовк відзначила, що створений культурно-мистецький продукт (онлайн-каталог) є вагомим інформаційним джерелом для читачів – дітей, дорослих, вчителів, які цікавляться національною спадщиною. У перспективі результати проєкту, за словами рецензентки, стануть якісним контентом для презентування унікальності українського літературного мистецтва, культурного відродження держави в післявоєнний час, відтак сприятимуть єднанню світової спільноти проти російської військової та культурної експансії.

Доктор педагогічних наук Наталія Філіпчук, провідний науковий співробітник відділу змісту і технологій педагогічної освіти інституту імені Івана Зязюна відзначила креативний підхід авторів до створення презентованого каталогу. Вона підкреслила унікальність інноваційного освітнього проєкту для здобувачів освіти і творчих учителів-практиків.

Презентація відбувалася у форматі офлайн/онлайн. Її учасниками були магістранти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, викладачі та студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, київські вчителі-практики.

Отже, щасливої дороги каталогу «Українська література в коміксах» до читача!

Надія Грачова, керівниця проєкту УКФ «Українська література в коміксах».
Ольга Ходацька, доктор філософії, авторка сценаріїв до онлайн-каталогу.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *