На Землі знайдено місце, яке не постраждало від рук людини

Нещодавно співробітники Національного географічного товариства знайшли місце, до якого руки людини досі не дісталися. Мова йде про підводний ліс бурих водоростей, розташований на околиці Південної Америки, недалеко від архіпелагу Вогняна Земля (Tierra del Fuego).

Вчені вивчали це місце в далекому 1973 році і тоді серед щільно зростаючих водоростей жили морські їжаки, зірки і безліч різних риб. Пірнувши в підводний ліс через майже 50 років, водолази виявили, що місцеві мешканці чудово себе почувають і донині. Але як водоростям і водним мешканцям вдалося вижити у час, коли світ буквально потопає в купі пластикового сміття.

Про прекрасно збережені ліси бурих водоростей було розказано в науковому журналі PLOS One. Подібні скупчення водоростей на цей час знаходяться на межі зникнення через вплив глобального потепління, тому знайдений в прекрасному стані ліс можна вважати справжнім дивом. Ліси водоростей зазвичай розташовуються недалеко від морських берегів, на глибині 10-25 метрів. Зазвичай у них ростуть водорості з порядку Laminariales, Macrocystis і Nereocystis, довжина яких може досягати 60 метрів при масі до 150 кілограмів. Вся ця рослинність приваблює багатьох морських тварин, тому ліси водоростей вважаються улюбленим місцем морських їжаків, зірок, крабів, молюсків і трубчатих черв’яків.

Ліси водоростей — підводні території з високою щільністю зростання водоростей на глибині 10-25 метрів.

За словами вчених, підводний ліс залишився цілим навіть через півстоліття тому, що він сильно віддалений від людей. До того ж, він оточений неспокійним морем, яке в теорії може захищати місце від пластикового сміття та інших неприємностей. Завдяки цим двом факторам в цілості і неушкодженості залишилися не тільки водорості, але й мешканці, серед них риби та інші морські жителі. Можливо, особливе розташування також зменшило шкоду від глобального потепління, а точніше про це вчені дізнаються тільки в рамках наступних наукових робіт.

Завдяки виявленню незайманого лісу водоростей, вчені змогли своїми очима побачити, як добре б жилося морським мешканцям і водоростям, якби людство не забруднювало навколишнє середовище.

В ході подальших досліджень дослідники хочуть з’ясувати, які ще чинники допомогли водоростям і тваринам вціліти в настільки непростий час. Нові знання допоможуть екологам захистити області нашої планети, які особливо сильно страждають від людського впливу. Можливо, завдяки всьому цьому їм вдасться збільшити тривалість життя підводних лісів як мінімум на 50 років.

Сьогодні велику увагу варто було б приділити лісам Амазонки, тому що недавно вчені прийшли до висновку, що вони можуть перетворитися на пустелю вже через кілька десятків років. Найбільшу небезпеку для лісів зрозуміло, є люди. Мало того, що людство активно вирубує ліси для виготовлення будівельних матеріалів, так ще й губить їх опосередковано, викидаючи в повітря величезну кількість парникових газів. Через шкідливі викиди на планеті виникає парниковий ефект, який поступово підвищує температуру повітря і провокує виникнення жахливих пожеж.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *