На День праці і День Конституції відпочиватимемо по чотири дні

Українці відпочиватимуть з 28 квітня до 1 травня, тобто чотири дні, а потім 6 і 9 травня. Така рекомендація є в розпорядженні Кабінету Міністрів щодо перенесення робочих днів у 2018 році.

Уряд радить зробити понеділок, 30 квітня, вихідним днем, а відпрацювати його в наступну суботу, 5 травня.

1 травня, яке припадає на вівторок, в Україні виникне невеликий парадокс — у День праці всі відпочиватимуть. Натомість 2 травня зі списку святкових і неробочих днів нардепи 16 листопада 2017 року викреслили Законом України “Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів” №2211-VIII. Додали ж до святкових і неробочих днів Різдво Христове за Григоріанським календарем, тобто 25 грудня. Традиційне православне Різдво 7 січня святкуватимемо як звичайно.

9 травня, яке припадає на середу, залишається святковим і неробочим Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги). Ініціативу Інституту національної пам’яті зробити вихідним і 8 травня як День пам’яті та примирення – Верховна Рада не підтримала.

Наприкінці травня, у неділю 27-го числа, віряни відзначають День Святої Трійці (на 50-й день після Великодня). Понеділок 28 травня є звичайним робочим днем. У новому законі вказано, що “у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого”. Водночас у тексті прописано, що Трійця (один день – неділя) – “релігійне свято” і робота в цей день не проводиться. Окремих вказівок щодо Трійці не дає і Кабмін.

Далі у святах буде перерва аж до 28 червня, коли відзначаємо державне свято День Конституції України і маємо законний вихідний. Він припадає на четвер, тож Кабмін радить відпочивати і наступного дня, в п’ятницю 29 червня, щоб українці назбирали чотири вихідних поспіль. Але відпрацювати за відпочинок доведеться раніше – в суботу 23 червня.

Графіки вихідних днів розраховані для працівників із 5-денним робочим тижнем. Розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер. Згідно КЗпП остаточне рішення про перенесення вихідних і робочих днів приймає власник або керівник підприємства.

Про те, як великі канікули впливають на економіку і ВВП можна ознайомитися тут, а про аргументи “за” і “проти” скасування державних свят читайте тут:

 

Скасування державних свят: за і проти

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *