“Київводоканал” готується до посиленого очищення води

Пляма забруднення, що рухається Десною, вже дійшла до Київської області і спостерігається між селами Літки та Рожни.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак, передає Укрінформ.

«На сьогоднішній момент забруднення дійшло до 336 кілометра від впадіння по річці Десна, тобто воно знаходиться вже у Київській області між селами Літки та Рожни. Але основна концентрація забруднення знаходиться у Чернігівській області між селами Остер та Максим», – підкреслив Гопчак.

Він зазначив, що експерти почали фіксувати перші ознаки зміни кольору води та рівня каламутності у Десні у Київській області.

За словами Гопчака, киянам не варто хвилюватися щодо якості питної води, адже фахівці «Київводоканалу» вживають усіх заходів для унеможливлення потрапляння брудної води у домівки містян.

«У п’ятницю приїхали 120 тонн активованого вугілля, яке буде використане для додаткового очищення води. Також були поставлені додаткові бонові загородження, є необхідні реагенти. Тобто «Київводоканал» може прибрати і запах, і органічну речовину, жителі Києва будуть забезпечені питною водою відповідної якості», – заявив представник Держводагенства.

Як повідомлялося, забруднення у річках Сейм та Десна має органічне походження, перевищення екологічних нормативів за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів та важких металів не зафіксовано.

Тим часом “Київводоканал” готується до посиленого очищення води від органічних сполук та неприємного запаху. Загрози водопостачанню Києва немає, є запаси активованого вугілля для очищення.

Загрози для водопостачання столиці немає, а “Київводоканал” готується до очищення води від органічних сполук та позбавити від неприємного запаху. Про це розповів перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький в ефірі телемарафону,

За його словами, за допомогою адсорбентів, зокрема активованого вугілля результати показували, що воно дає можливість очистити воду від органічних сполук та позбавити від неприємного запаху.

З тими запасами, які зробив “Київводоканал” є запас активованого вугілля. Вони готуються до посиленого водоочищення, тому загрози водопостачання для киян немає,- наголошує Краснолуцький.

На цю тему: Забруднена вода з Десни 10 вересня дістанеться Києва. Чи вплине це на якісь питної води у столиці?

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *