У Міндовкіллі відзвітували про стан води через ситуацію на річках Сейм та Десна
19 вересня якість води на річці Десна у місцях водозаборів на Київщині у межах норми. Для водозабезпечення Київщини загроз немає.
Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
У пункті водозабору міста Бровари хімічне споживання кисню – 32,02 міліграм на дециметр кубічний, при нормі 30 міліграм на дециметр кубічний, розчинений кисень у нормі.
У пункті водозабору міста Київ хімічне споживання кисню – 20,76 міліграм на дециметр кубічний, розчинений кисень – 6,02 міліграм на дециметр кубічний, при нормі не менше 4 міліграм на дециметр кубічний.
“Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не виявлено. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано”, – відзвітували у відомстві.
У Міндовкіллі наголосили, що за даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил.
Щодо річки Сейм, на Сумщині зберігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу. Ймовірне джерело забруднення – на території росії. Найгірші показники фіксуються на ділянці с.Пруди – с.Мутин. Хімічне споживання кисню у порівнянні з минулою добою знизилось на 29 одиниць та становить 112 міліграм на дециметр кубічний біля с. Пруди, та 102 міліграм на дециметр кубічний біля с. Мутин. Розчинений кисень зріс до 0,14-0,34 міліграм на дециметр кубічний. Азот амонійний перебуває в межах норми.
Забруднення, яке наступає Десною на Київ, за прогнозами Гідрометеослужби досягне Київської області 14-16 вересня. У Міндовкілля повідомляють про встановлення на Київщині додаткової системи аерації. Нині існує 2 сценарії, що буде з забрудненою водою, яка потрапила з російського Сейму до Десни – вона може забруднити Дніпро та нашкодити майже всьому Києву, або ж не дотече до головної артерії країни.
За підрахунками відомства, сума збитків довкіллю у Чернігівській та Сумській областях через забруднення річок Сейм та Десна вже становить понад 405 млн гривень.