Київщина і Чернігівщина потерпають від повеней. Рятувальники відкачують воду з затоплених осель
Через стрімке потепління, яке призвело до швидкого танення великих масивів снігу, складна повенева ситуація склалася і в Київській області. Рятувальники столичного регіону повідомляють, що отримують від людей численні виклики через підтоплення осель.
Зокрема відкачувати воду довелося з підвалу приватного житлового будинку на вулиці Гоголя в селі Ходосівка.
У Боярці Києво-Святошинського району, на вулиці Андрія Шевича, затопило 3 подвір’я та прилеглу територія. Тут співробітники ДСНС відкачали тисячу кубометрів води.
У Бородянському районі до служби порятунку звернулися жителі смт Клавдієво-Тарасове. Вони попросили допомогти у відкачуванні води з території приватних домоволодінь по вулиці Привокзальна.
Аналогічні виклики зафіксовані також у селі Нові Петрівці Вишгородського району і в Броварах.
За даними ДСНС, найбільшу проблему повені становлять на Чернігівщині. Через зростання рівня води в річці Стрижень в обласному центрі залишаються підтопленими 21 домогосподарство (було 74) та 5 житлових будинків по вулиці Гонча та в садовому товаристві “Заріччя”. Відселити довелося 7 людей.
У селі Старий Білоус через підняття рівня води в річці Білоус підтоплено 90 домогосподарств (40 житлових будинків) і кілька сотень дачних ділянок на площі 10 гектарів. Воду вирішили не відкачувати, а евакуювати довелося 27 людей з підтоплених будинків.
У селі Новоселівка залишаються підтопленими 2 домогосподарства (було 20).
В Охтирці на Сумщині повенева ситуація поступово приходить в норму, рівень води у річці Охтирка поступово спадає. Підтопленими залишаються 4 підвали житлових будинків. Як повідомляв “Український репортер“, вчора “плавало” 350 домогосподарств на одинадцяти вулицях міста.
Укргідрометцентр попереджає, що в найближчі три доби вода підніматиметься:
- на лівих притоках Середнього Дніпра 0,6-1,0 м з виходом води на заплаву (Сумська, Полтавська, Дніпропетровська області);
- на рiчках басейну Прип’ятi на 0,1-0,5 м з подальшим затопленням заплавних територiй та початкового затоплення окремих господарських споруд у Ратнiвському районі Волинської області;
- на річці Дунай в районі міста Вилкове на Одещині зберігатимуться небезпечні рівні води в межах 160-170 см.;
- на річках Тиса і Латориця (смт Вилок Виноградівського району і м.Чоп, Закарпаття) без негативних наслідків;
- на річках Луганщини – на 0,3-0,8 м за добу та збільшення шару води на заплавах річок. Можливе підтоплення населених пунктів поблизу річки Деркул.