Пішов з життя колишній в’язень Кремля Юрій Солошенко

У віці 75 років пішов з життя колишній політичний в’язень Росії Юрій Солошенко, звільнений з російської тюрми у червні 2016 року. Про це повідомив інший політв’язень – кримчанин Геннадій Афанасьєв, якого було звільнено разом із Солошенком. 

“Щойно помер Юрій Данилович Солошенко. Наш Герой. Мій дідусь. Політв’язень, що потрапив до російського полону аж у свої сімдесят чотири роки. Він пройшов його повністю. Гідно. Через отримані травми та хвороби нас тоді звільнили, але все це не пройшло повз…

Старий бився до останнього подиху, залишаючись справжнім українцем – гордим, сором’язливим, ввічливим й незламним. Ніколи не забуду, як, злітаючи над проклятою Москвою, він кричав: “Прощай немытая Россия”. Помолимось за Його душу” , – написав у Фейсбуку Афанасьєв.

Повідомляє про смерть українця і перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

“Зранку прийшла смс від сина Юрія Солошенка, що сьогодні помер Юрій Данилович….. Він був дуже світлою і прекрасною людиною. Москва віддала нам його 2 роки тому тільки тому, що в Юрія Даниловича був рак… Він боровся весь цей час, йому допомагали родина й добрі люди”, – написала політик у соцмережі.

Юрій Солошенко до початку російської агресії проти України очолював полтавський оборонний завод “Знам’я”, який виготовляв протиповітряні радари та комплектуючі до зенітно-ракетних комплексів. Солошенко вимушено сам шукав ринки збуту, переважно вони були російськими.

Влітку 2014 року Солошенка запросив до Москви “для консультації” давній знайомий, з яким він довго співпрацював. 5 серпня 2014 року Солошенка арештували російські спецслужби. Його звинуватили в тому, що він шпигун і намагався вивезти з російського підприємства в Україну секретні технології.

14 жовтня 2015 року Московський міський суд засудив Солошенка до 6 років колонії суворого режиму за “шпигунство”. 14 червня 2016 року його і Геннадія Афанасьєва обміняли на двох організаторів “Народної ради Бессарабії” на Одещині – Олену Гліщинську (директор телекомпанії “Нова хвиля”) і Віталія Діденка (головний редактор сайту “Інфоцентр”).

Фото Дмитра ЛАРІНА, “УП”

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.