Генпрокуратура проти Народного Героя України Івана Бубенчика. Чи справді «Беркут» охороняв громадський порядок?

“Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України триває розслідування злочинів під час протестних акцій у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, зокрема розслідування вбивств як протестувальників, так і правоохоронців.

Так, 3 квітня 2018 року повідомлено про підозру особі, яка брала участь у протестних акціях у вчиненні 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності в Києві вбивств працівника правоохоронного органу і військовослужбовця внутрішніх військ та замаху на вбивство військовослужбовця у зв’язку з їх діяльністю щодо охорони громадського порядку, а також придбанні та носінні вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу, тобто злочинів, передбачених п.п. 1, 12 ч. 2 ст. 115, ст. 348, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

На теперішній час судом, за клопотанням прокурора, вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

І хоч Генпрокуратура не називає прізвище підозрюваного, вже відомо, що це – активіст Майдану Іван Бубенчик, Народний Герой України. Печерський районний суд відклав на невизначений термін обрання запобіжного заходу для нього. Начальник управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що Івана Бубенчика затримали на українсько-польському кордоні через численні неявки на допит та вручили підозру у вбивстві «беркутівців» під час Революції Гідності”.

Таке повідомлення розмістив у Фейсбуку речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Тим часом в медіа критикують Генпрокуратуру за те, що протидію майданівцям під час Революції Гідності названо «діяльністю щодо охорони громадського порядку». І нагадують, щоречник Генпрокуратури Андрій Лисенко у 2014 році працював заступником керівника Головного управління прес-служби та комунікацій – керівником управління прес-служби Адміністрації екс-президента України Віктора Януковича.

Вважаємо доречним навести коментар Олени Максимової, розміщений на сторінці Івана Бубенчика у Фейсбуці:

Олена Максимова:

«Найбільш брудне і неприпустиме і найбільш незрозуміле для мене в теперішній ситуації після учорашніх подій у Печерському суді є те, що Іван Бубенчик захищав не тільки себе, а тих простих людей – законослухняних громадян, які полягли під час Революції і могли загинути від куль злочинної влади. Іван, і такі як він, могли б себе захистити і в інший спосіб, і в юридичному плані й без головного болю. Всі це розуміють. Але… він захищав вас!

От як захистити народ і державу в умовах беззаконня та свавілля, щоб залишитись білим і пухнастим і без покарань? Та кожен справжній захисник і патріот, який йшов на Майдан і їхав у зону АТО, зараз може стати злочинцем, при тому, що насправді захищав беззахисних людей від свавілля та орди Кремля.

Якщо сьогодні держава судить своїх захисників, то хто завтра її захистить? Хто завтра захистить вас? І це не політичні ігрища, а залякування!»

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *