Сьогодні – День Святого Миколая. Це свято налаштовує нас на дива і добрі вчинки

Сьогодні – один з тих днів, на які українці чекають цілий рік. День святого Миколая асоціюється із відкриттям ялинки, оригінальними сюрпризами та подарунками. Особливо із великим нетерпінням на них чекають діти.

За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців, і лучників.

“Святий Миколай є наче предтечею перед Різдвом Господа нашого Ісуса Христа, і він для нас є моментом благодаті, зустрічі з Богом. Усе його життя було сповнене великою любов’ю і милосердям до іншої людини та бажанням послужити їй за прикладом Ісуса Христа. Святитель Миколай – це справді втілення правдивої любові до ближнього, бо Він навчав і любив не тільки словом, але й власним прикладом. Власне за те весь світ вшановує його ім’я вже понад півтори тисячі літ.
Християнська доброчинність – це, насамперед, засіб захисту й віднови людської особистости задля спасіння її безсмертної душі. Дуже важливо сприйняти цей урок святителя Миколая, не розмінюючи свої сили на показові епізодичні акції.
За святим Миколаєм всюди залишалася така традиція, що він приходив тоді, коли його ніхто не бачив, і роздавав подарунки, віддавав добро… Бо Миколай любив робити добро, але не для того, щоб його хвалили, а просто він хотів робити людям добро. Його так вів Дух Божий, що багатство, яке він мав, його обтяжувало і гнітило…”, – ділиться священник УГКЦ Богдан Чурило.

Із ранку православні відвідують церкви, моляться Угодникові, ставлять свічки. Кажуть, якщо щиро та від душі помолитися Святому, він обов’язково почує ваші прохання.

“Святий отче Миколаю, випроси у Бога для нас ласки, щоб ми мали мудрість та мужність дати людям, яких ми зустрічаємо в житті, те, що вони справді потребують!”…

За давньою українською традицією у день Святого Миколая Чудотворця прийнято роздавати милостиню. У нас в Україні – відвідувати дитбудинки, дарувати подарунки й частування дітям-сиротам. На Київщині ґазда, прийшовши цього дня із церкви, брав миску зі свяченою водою, паляницю з грудочкою солі, квача з різного зілля, ішов кропити господу, худобу та збіжжя, примовляючи:

«Святий Миколай, помилуй та сохрани нас від усякого лиха!»

Усі ми у День святого Миколая налаштовані на дива. Кажуть, що диво для кожного своє. А в нас у цей величний день є ще спільна надія на допомогу Святого Миколи Чудотворця. А коли кожен долучиться до “дивотворення”, наші душі сповняться святом.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *