Фахівці Секретаріату Омбудсмана побачили солдатів у наметах – бракує казарм. Чи відреагує міністр Полторак?

Група фахівців Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини приїхали до оперативного командування «Схід» та підпорядкованих йому військових частин, дислокованих у місті Дніпро та селищі Черкаське Дніпропетровської області. Це був моніторинговий візит.

Відбулася розмова з керівництвом та особовим складом оперативного командування, механізованої бригади, розвідувального батальйону, військового шпиталю, а також ветеранами військової служби. Під час перевірки було встановлено, що командування військових частин приділяє належну увагу питанням грошового та речового забезпечення особового складу.

Водночас потребують нагального вирішення питання забезпечення належних умов розміщення військовослужбовців, організації їхнього харчування та надання медичної допомоги. Так, казармено-житловий фонд військових частин не розрахований на чисельний склад цих підрозділів. Тому значна кількість військовослужбовців змушена розміщуватися у наметах. Аварійний стан водогону призводить до тривалих перерв з централізованого водопостачання військовослужбовців та їхніх сімей.

Споживання твердого палива опалювальними котлами не відповідає визначеним відомством лімітам, що негативно впливає на підтримання в приміщеннях визначеного військовими статутами температурного режиму. Незадовільний стан електромережі перешкоджає підключенню та експлуатації поставленого до військової частини кухонного обладнання. Також потребує ремонту колектор.

В аналогічному стані перебувають і приміщення військового шпиталю, який також потребує забезпечення медичним обладнанням та оновлення автомобільного парку, відсутність чи фізична зношеність яких негативно впливають на стан дотримання прав військовослужбовців на належне медичне забезпечення.

Вирішення цих питань неможливе без належного фінансування та безпосередньої уваги Міністерства оборони України до проблем військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Таку інформацію оприлюднив офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Міністерство оборони України поки що не коментує ці факти. Зате на офіційному веб-ресурсі МО читаємо, що міністр оборони Степан Полторак перебував з робочою поїздкою в підрозділі 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди». Він «перевірив умови проживання та поспілкувався у неформальній обстановці із військовослужбовцями, які нещодавно стали новоселами.

Степан Полторак оглянув кімнати, де розмістилися військовослужбовці, нові охайні приміщення для прийому їжі та був запрошений на каву гостинними господарями.

— Сьогодні я хотів би подивитися наскільки добре ви харчуєтеся та як облаштований ваш побут, — підкреслив він, спілкуючись із військовослужбовцями бригади».

Міністр Полторак був задоволений підсумками інспектування. Та й відомчі інформаційні ресурси чудово висвітлили тему, ґрунтовно показали, як турбується найвище армійське начальство про воїнів. Оплески, словом.

Від редакції «Українського репортера» хочемо порадити міністру Полтораку відвідати й ті підрозділи, які дислокуються… в наметах. І зауважимо, йдеться не про фронтову лінію, а про тил.  В холодну пору року солдати сплять в наметах. Адже саме таку непривабливу картину побачили фахівці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Генерали не знали про це? Не бачили? Не доповідали міністру Полтораку, начальнику Генштабу Муженку?

І ми змушені повторити висновок фахівців із Секретаріату Уповноваженого: «Вирішення цих питань неможливе без належного фінансування та безпосередньої уваги Міністерства оборони України до проблем військовослужбовців та членів їхніх сімей».

Отож є питання: через скільки днів після цього моніторингового візиту генерали та полковники з МО, Генштабу примчать до солдатських наметів? Радимо їм зробити це якомога швидше. А про результати принципової перевірки бажано розповісти суспільству.

На фото: міністр оборони Степан Полторак відвідав нову їдальню військової частини та перевірив якість харчування військовослужбовців.

Фото Міністерства оборони України

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *