“То це повний маразм” – прем’єр Гройсман про премії керівникам “Нафтогазу”

Знову про захмарні виплати менеджерам “Нафтогазу”. Прем’єр-міністр України вважає, що керівництво НАК “Нафтогаз України” поспішило, нарахувавши влітку “космічні” премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі над російським “Газпромом”, адже кошти на рахунок державного казначейства України досі не надійшли.

Про це Володимир Гройсман сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо мова йде про те, що премія була виплачена додатково за Стокгольм, так я хочу побачити кошти за Стокгольм на рахунках державного казначейства, але таких грошей ще не надходило.

Якщо їх не поступало, то і предмету премії немає. Це по-перше, а по-друге, можливо згадати ще одну історію, коли Нафтогаз програє позови, так вони може будуть з власної кишені їх компенсувати? Або ми будемо забирати у них зарплату? То це повний маразм. Я вважаю, що такого більше допускати не можна”, – сказав Гройсман.

Він нагадав, що контракт з главою правління компанії, який діяв 5 років і був підписаний колишнім міністром економіки при попередньому прем’єр-міністрові. Документ передбачав такі виплати, які чинний уряд вважає зависокими.

“З нами навіть ніхто дискусії не провів і не попередив нас про те, що будуть такі виплати премій космічних за результати Стокгольму. Більше того, авансом отримані. І тому я вийшов абсолютно публічно і сказав, що на тих умовах, на яких був заключений контракт, він бути не може”, – сказав Гройсман.

Довідково. Наглядова рада НАК “Нафтогаз України” проголосувала за виплату бонусів правлінню компанії у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражі над російським “Газпромом”. Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в даному разі – 4,56 млрд доларів). Таким чином, правлінню підлягає виплата в розмірі 45,6 млн доларів.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *