Авіаперельоти подорожчають, бо Верховна Рада ввела новий державний збір

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №2424, який визначає особливості державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, який відправляють або який прибуває в український аеропорт.

Відповідне рішення підтримали 256 народних депутатів України.

Законопроектом передбачено, що державне мито не стягуватиметься у випадках перевезень вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав, а також:

• перевезень гуманітарної допомоги з / в Україну згідно з актами уряду;

• польотів, пов’язаних із забезпеченням проведення робіт по ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (в тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого);

• перевезень пасажирів, що відносяться до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів за законом;

• перевезень дітей до двох років;

• перевезень транзитних пасажирів;

• перевезень пасажирів з сервісними квитками;

• перевезень менш десяти пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Ставка такого збору за кожного пасажира, який буде літати в межах України може становити 0,5 долара, а в разі міжнародних повітряних перевезень – 2 долари.

Повідомляється, що за кожну тонну вантажу в межах України пасажири можуть платити 2,5 долара, а в разі здійснення міжнародних перевезень в/з України – 10 доларів.

Рахунок-фактура на оплату державного мита надсилається платнику по факсу або електронною поштою в день оформлення, а на вимогу авіаперевізника – поштою (рекомендованим листом) протягом двох робочих днів з дня оформлення і сплачується протягом 30 днів з дати його оформлення.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.