У Польщі перемогу на президентських виборах святкує Анджей Дуда
Державна виборча комісія підрахувала 100 відсотків бюлетенів та оголосила результати другого туру.
За представника партії “Громадянська платформа”, мера Варшави Рафала Тшасковського, віддали голоси 10 018 263 виборців (48,97%), тоді як за чинного президента Польщі Анджея Дуду проголосували 10 440 648 поляків (51,03%). Відповідно Дуда набрав на 422 385 голосів більше.
Явка на виборах 12 липня склала 68,18%, що стало рекордом за всю історію виборів в незалежній Польщі.
У другому турі, що відбувся у неділю серед іншого в Україні, Анджей Дуда отримав 390 голосів, а за його опонента, мера Варшави Рафала Тшасковського проголосувало 340 виборців, – повідомили у Державній виборчій комісії Польщі.
Дуда переміг у чотирьох із шести створених виборчих дільницях в Україні (у Харкові, Львові, Луцьку та Вінниці). У Харкові він здобув 31 голос, а Тшасковський – 26. У Львові за Дуду проголосувало 149 виборців, а за Тшасковського – 94. У Луцьку Дуду підтримало 34 осіб, а Тшасковського – 27, натомість у Вінниці за чинного президента проголосувало 90 людей, а за його опонента – 11.
Натомість Тшасковський виграв у Києві, здобувши 143 голоси, а за Дуду там проголосувало 52 виборці. В Одесі Тшасковського підтримало 39 осіб, а Дуду – 34, – випливає із протоколів, що оприлюднила Державна виборча комісія.
Загалом за Дуду в Україні проголосувало 390 осіб, а за Тшасковського – 340.
Водночас, за даними Державної виборчої комісії, у Росії, де під час другого туру виборів президента Польщі проголосувало понад 500 польських громадян, виборці здебільшого підтримали Рафала Тшасковського. Наприклад, у Москві голоси за нього віддали 226 осіб, а чинному президенту – 89.
До речі, у статті “Вибори президента Польщі: хто переможе у “надзвичайному” другому турі – Путін чи Польща?”, автором якої є генерал Григорій Омельченко, “Український репортер” розповідав про намагання Росії втручатися у польські вибори.
Кремль вибудував план інформаційно-психологічної атаки Москви на поляків, щоб політично похоронити Анджея Дуду у другому турі президентських виборів, а з ним і партію братів Качинських «ПіС».
Після першого туру виборів «московські фабрики тролів» масово тиражували у соціальних мережах Польщі такі гасла:
Дуда – це стара польська партійно-державна номенклатура (ПіС).
Тшасковський– це нове молоде покоління, за яким майбутнє.
Дуда – це авторитарна Польща.
Тшасковський – це демократична Польща.
Дуда – це ксено і гомофобна Польща.
Тшасковський – це толерантна і ліберальна Польща.
Дуда – це державне беззаконня і свавілля.
Тшасковський – це верховенство права і свободи.
Дуда – це йти слідами націоналістичної Угорщини.
Тшасковський – це йти дорогою Заходу.
“Кожен, хто дбає про майбутнє Європи та Євросоюзу, сьогодні звертає погляд на Польщу: чи підуть поляки слідами Угорщини, або Польща стане першою країною колишнього комуністичного блоку, яка відкине націоналістичний популізм і розпочне повернення в Західну Європу”.
Як бачимо, на президентських виборах у Польщі путінський режим задіяв інформаційно-психологічні технології, які працювали на реалізацію сценарію Путіна після їх завершення.
Але Кремль програв…
Головний редактор видання «Rzeczpospolita» Боґуслав Хработа у своїй колонці написав, що означають для Польщі нинішні вибори. Зазначає, що це – правила демократії, виграє той, хто має більшість. Решта виборців повинні прийняти цей вибір. «Бунт проти цього правила є небезпечним. Я хотів би повторити вголос те, про що я не раз нагадував під час виборчої кампанії. Ніхто не звільнив нас від почуття спільності. Ніхто не звільнив нас від того, що ми були поляками. Країну чи націю не можна розділити уздовж або через кордони великих міст чи малих сіл. Ми всі є Польщею, і ми повинні бути такими, тому що по-іншому бути не може. Як нація, у нас немає альтернативи парламентському дискурсу, домовленості чи компромісу. Для політиків, які цього не розуміють, в нашій громаді місця немає», – наголошує головний редактор видання.
Фото з відкритих джерел.