На кордоні України – кілометрові черги легківок, які везуть на пільгове розмитнення

На західному кордоні України утворились кілометрові черги легківок, які везуть на пільгове розмитнення.

Цю новину повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита.

“Спостерігаємо суттєве збільшення кількості легкових транспортних засобів на в’їзд до України в пунктах пропуску на всій ділянці державного кордону. У випадку з Угорщиною ці черги розтягнулися на декілька кілометрів та іноді сягають до 800 автомобілів. Трохи краща ситуація на словацько-українському кордоні, однак вона також викликає неабияке занепокоєння”

За словами голови ОДА, черга стосується лише автомобілів, які везуть на розмитнення. Туристи, транзитні транспортні засоби тощо рухаються вільно.

“Щодо черги, яка виникла, то тут є низка об’єктивних та суб’єктивних чинників. Трафік збільшився у сотні разів, машини на розмитнення їдуть не лише з Угорщини, а й із країн Прибалтики, Польщі та інших. Значна частина авто не має відповідно оформлених документів, що значно ускладнює пропуск та оформлення”, – заявив Микита.

Нагадаємо. В Україні повернули сплату мита та ПДВ на імпортні товари, зокрема, з 1 липня скасовується нульове розмитнення автомобілів на єврономерах. Відповідний законопроєкт одразу у двох читаннях підтримала Верховна Рада на засіданні 21 червня.

Закон відновлює оподаткування, яке скасували в березні 2022-го, аби пришвидшити перетин кордону автомобілями на іноземній реєстрації, що їх ввозили для потреб ЗСУ.

 

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”