Випускник Університету марксизму-ленінізму написав листа президенту Порошенку
У 40 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) в 17 областях 29 квітня відбулися перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.
«Український репортер» про цю подію розповідав ТУТ
Концерти, комбікорм, курчата і спиртне. Чим агітували виборців?
Київську область знову (вже в який раз!) «прокатали на вороних» – ви не побачити її у списку регіонів, де 29 квітня бодай у якійсь громаді пройшли місцеві вибори.
Чому так? Відповіді на це питання, на жаль, не відшукаєте на офіційних сайтах Київської обласної держадміністрації (очолює Олександр Горган), обласної ради (Ганна Старикова), Офісу реформ Київщини (Володимир Удовиченко). Тиша. Воліють мовчати. Бо нема що сказати?
І так з року в рік.
Нагадаємо, що у серпні 2017-го «Український репортер» звертав увагу влади на цю несправедливість:
Можливо, відповідь на питання, чому Київщина пасе задніх два роки тому дещо прояснив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко:
Так, у грудні 2016-ого він сказав, що «Київська область є непростою. Тут є дуже багато точок впливу: політичних, бізнесових… Думаю, що сьогодні, коли є нове керівництво обласної держадміністрації, ми розробимо маршрутну карту, яка дозволить пришвидшити процес реформи”.
«Український репортер» цей коментар розмістив ТУТ
Геннадій Зубко: “Буде розроблено маршрутну карту для об’єднаних громад Київщини”
Сьогодні хочеться запитати: пане Зубко, а де ваша «маршрутна карта»? Чому її днем з вогнем не знайти?
Якщо керівнику області пану Горгану, можливо, не соромно за те, що область накрив густий туман з місцевими виборами, то чому ви не тримаєте слово? Де ваші пропозиції про покарання винних у зриві децентралізації на Київщині?
Люди в містах і селах лишень дивуються, що влада є непослідовною, нерішучою, займається пустою балаканиною, безкінечно себе вихваляє.
Чомусь упевнений, що в Уряді Володимира Гройсмана за кілька років жодного разу не згадали про долю перспективних та потужних громад, які було утворено в числі перших. Вони були створені на папері, але фактично не існують. Ніби у космічній невагомості.
Наприклад, Гостомельську об’єднану територіальну громаду Кабмін затвердив ще у 2015 році. От з тих пір влада і розробляє «маршрутну карту»? Може, отим верховним чиновникам варто підказати, скільки гектарів за цей час «вийшло» з-під опіки громади?
Центральна виборча комісія не призначає вибори? Так, не хоче. Має свої аргументи: то села у громаді належать до різних адміністративних районів, то є гальма у вигляді Ірпінського регіону… Але ж парламент прийняв низку законів, які дозволяють провести місцеві вибори в таких громадах, як Гостомельська. Утім, для ЦВК це не є указом… До того ж, Комісія вже давно сидить на валізах, так би мовити, термін її повноважень сплив. А якщо врахувати, що не складається і політична карта – верховна влада не впевнена, що в багатьох громадах, які застигли «в невагомості», переможуть прихильники правлячої більшості, то зрозуміло, чому вибори відкладають у довгу шухляду.
Щоправда, цьогоріч з’явилося світло в кінці тунелю. Спочатку гучний сигнал дав офіційний веб-портал «Децентралізація», який діє під опікою Мінрегіонбуду.
Було зазначено: перші вибори в Гостомельській об’єднаній територіальній громаді відбудуться 29 квітня 2018 року. Але це був фейк.
Тим не менш, в Гостомелі стрімголов кинулися на виборчу дистанцію. Ще до початку офіційного старту передвиборчої кампанії. А в перших рядах «бігунів» – люди нинішнього Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка, зрештою і він сам.
Гостомельська рада на чолі з регіоналом Прилипком назвала противників на виборах
5 січня 2018 року мер Прилипко пише у Фейсбуку: «…Я з командою однодумців, з якими йду пліч-о-пліч до наміченої мети виборів в Гостомельській ОТГ, доклали усі зусилля для остаточного юридичного оформлення ОТГ шляхом проведення виборів».
Певно, мешканці Гостомеля не забули, як свого часу Юрій Прилипко, будучи депутатом Ірпінської міської ради, ратував за те, щоб Гостомель був в одній ланці з Ірпенем. Люди знають і про те, що Прилипко не був у робочій групі зі створення Гостомельської громади.
Нагадаємо, що у 1985 році Прилипко, як сам зазначає в біографії, закінчив трьохрічний Університет марксизму-ленінізму, отримавши вищу освіту у системі політичного навчання.
З Вікіпедії відомо, що університе́ти маркси́зму-леніні́зму — освітянські установи в системі партійного навчання в СРСР й УРСР, посередня ланка між вищими партійними школами при ЦК КПРС і ЦК КПУ та різними нижчими короткотерміновими курсами політосвіти для членів партії і непартійних. Готували пропаґандистські кадри; діяли при міськкомах КПРС, а їх філії існували при деяких великих підприємствах…
Нині Прилипко – бізнесмен, колишній регіонал. Віктор Янукович під час втечі переховував у його гаражах свої розкішні автомобілі.
29 березня 2018-го Юрій Ілліч написав офіційного листа на адресу Президента України Петра Порошенка. Суть звернення: попросив «пришвидшити та посприяти в реалізації нашого права на проведення перших місцевих виборів, а саме призначити вибори Гостомельської селищної громади на 29 квітня 2018 року».
Ми не знаємо, хто з команди Прилипка порадив йому написати листа, але невже нікому було розтлумачити йому, до що сфери повноважень президента не належить питання «сприяння» у проведенні виборів.
В Гостомелі часто можна почути про подібні дива. Не так давно інкогніто завітав до селищної ради, а саме до Юрія Прилипка Віктор Ющенко. Прилипко назвав це «приватним візитом».
Хоч цю подію офіційний сайт Гостомельської селищної ради назвав по іншому:
“Віктор Андрійович дорогою до аеропорту ДП «Антонов», де його цікавить будівництво нового терміналу для лоукост-перевезень, відвідав селищну раду й зустрівся із селищним головою Юрієм Прилипком. У ході зустрічі в кабінеті селищного голови обговорювалися перспективи створення Гостомельської об`єднаної територіальної громади та інші питання”.
Бачте, яка увага колишньої першої особи до Гостомеля. От тільки сьогодні не пишуть, що результат візиту – нульовий для громади, бо подейкують, що Ющенко був тут з іншою метою, далекою від політики.
Отже, спостерігаємо типову картину: низка спроможних громад кинуті напризволяще. Вони продовжують існувати ніби між небом і землею. Водночас місцеві керманичі піарять себе аж гай шумить.
Наприклад, той же Юрій Прилипко вже кілька разів похвалився у Фейсбуку, що написав листа Президенту України Петру Порошенку. В одному дописі він зазначає, що сумарний річний бюджет Гостомельської громади сягає чотирьохсот мільйонів гривень. А в другому називає іншу цифру – двісті мільйонів гривень. То який же реальний бюджет громади?
Те, що відбувається в Гостомелі важко назвати реформою місцевого самоврядування. Якийсь загублений світ…
Леонід ФРОСЕВИЧ
Фото на головній: Юрій Прилипко в листі до президента написав, що реформи – “надійний фундамент для розквіту країни та забезпечення впевненого європейського майбутнього нам та нашим нащадкам”.
Фото Олексія ІВАНОВА