Журналістів знову допустили до Верховної Ради – Руслан Стефанчук підписав розпорядження

Спікер парламенту Руслан Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до приміщення Верховної Ради України в умовах дії воєнного стану.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Відтак представники медіа тепер мають можливість висвітлювати діяльність Верховної Ради безпосередньо у її будівлі.

У повідомленні йдеться, що наразі створені всі необхідні умови для висвітлення роботи українського парламенту. Зокрема, спеціально обладнані робочі місця, місце для брифінгу, запису інтервʼю, трансляції засідань тощо.

Під час зустрічі з медійниками 7 травня Стефанчук наголосив, що, попри обмеження під час дії воєнного стану, «вкрай важливо», щоб журналісти мали можливість висвітлювати діяльність єдиного законодавчого органу України.

На цій зустрічі представникам медіа також пояснили особливості роботи пресцентру та наголосили на важливості спускатися в укриття під час повітряної тривоги. Утім, через безпекові вимоги одночасно у приміщенні може перебувати не більше 30 журналістів.

Десятки громадських організацій та представників медіа закликали Верховну Раду допустити журналістів на засідання та в кулуари парламенту.

У відкритій заяві підписанти заявляли: у 2022 році введення обмежень можна було пояснити інтересами нацбезпеки. Утім, робота парламенту в закритому режимі у 2024 році викликає чимало запитань.

Так, Верховну Раду закликали: забезпечити можливість присутності журналістів під час засідань та спілкування з депутатами в кулуарах; завчасно оприлюднювати порядки денні засідань; сприяти та підтримувати залучення організацій громадянського суспільства до засідань комітетів Ради.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *