Вірус NotPetya створили росіяни. США та Велика Британія прямо звинуватили Росію у веденні кібервійни

Велика Британія, а за нею й США вперше відкрито звинуватили Росію у хакерській атаці за допомогою вірусу NotPetya, який вразив Україну у 2017 році. З такою заявою виступив заступник голови британського МЗС Тарік Ахмад, а слідом за ним і Білий дім. Кремль рішуче відкидає свою причетність до глобальної кібератаки.

Міністерство закордонних справ Великої Британії, а за ним і Білий дім звинуватили РФ у кібератаці вірусом-здирником NotPetya, який вразив 64 держави. Експерти певні – саме російські спецслужби відповідальні за поширення NotPetya у червні 2017 року, за допомогою якого були зламані системи майже 80 компаній у Росії, Україні та інших країнах світу. Це призвело до мільярдних втрат.

Як писав тоді “Український репортер“, від вірусу найбільше постраждала саме Україна.  27 червня, напередодні Дня конституції, були атаковані такі компанії, як «Запоріжжяобленерго», «Дніпроенерго», Київський метрополітен, мобільні оператори «Київстар», LifeCell і «Укртелеком», “Приватбанк”, аеропорт «Бориспіль» тощо. У липні в Україні зупинили другу атаку вірусом NotPetya (він же Diskcoder.C, ExPetr, PetrWrap, Petya).

Британці заявили, що кібератака “продемонструвала неповагу росіян до українського суверенітету”. Американці додали: це була частина постійних зусиль Кремля з дестабілізації України. Тобто Росію вперше і відкрито назвали хакером.

Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон заявив, що світ вступив у нову епоху, коли традиційна військова міць тісно переплітається зі шкідливими кібератаками, що створює руйнівний і смертоносний тандем.

До лютого поточного року світова спільнота уникала прямих звинувачень на адресу будь-якої держави щодо причетності до створення і запуску вірусу NotPetya. Українська держава, єдина, прямо заявила, що за атакою стоять російські спецслужби, а NotPetya має російський слід.  Чи причетні росіяни до атаки з допомогою Bad Rabbit – не повідомляється.

У Кремлі будь-який зв’язок Росії з вірусом NotPetya традиційно заперечили, а звинувачення назвали голослівними і продовженням кампанії русофобії у світі.

Кібератака за допомогою вірусу NotPetya – не єдиний кіберзлочин, який світова спільнота приписує «російським хакерам». У листопаді минулого року прем’єр-міністр країни Тереза ​​Мей заявила про початок розслідування щодо втручання Кремля у результат референдуму з Brexit. Проросійські боти поширювали в соцмережах пропаганду, яка вплинула на настрої британців.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *