Як Гері Олдмена перетворювали на Вінстона Черчилля

4 березня в Лос-Анджелесі відбудеться 90-та церемонія премії «Оскар». Драматичний байопік режисера Джо Райта «Темні часи» претендує на шість статуеток.

Головну роль у фільмі зіграв 59-річний Гері Олдмен, невпізнанний в образі Вінстона Черчилля.

Своїй схожості з британським прем’єр-міністром актор зобов’язаний майстру гриму Казухіро Цудзи, який раніше працював над картинами «Люди в чорному», «Грінч – викрадач Різдва», «Загадкова історія Бенджаміна Баттона» і «Петля часу».

За словами Цудзи, який номінований на «Оскар» в категорії «Кращий грим і зачіски», в 2012 році він пішов з кіноіндустрії і планував повністю присвятити себе мистецтву, але Олдмен переконав його взяти участь у зйомках. «Він сказав, що погодиться на роль лише в тому випадку, якщо я буду в команді фільму. Його пропозиція звучала як загроза».

Під час підготовки до зйомок Цудзи відсканував тіло актора, оскільки для фільму необхідно було змінити його форму, зробив фотографії його обличчя в різних життєвих ситуаціях, вивчив знімки Черчилля, а також його міміку в документальних фільмах.

Цудзи не хотів робити з Олдмена копію британського прем’єр-міністра, тому замість маски розробив механізм нанесення гриму. Він показав режисерові кілька тестових версій, і остання, п’ята, виявилася найвдалішою.

Щодня перед виходом на знімальний майданчик Олдмен проводив в кріслі гримера більше трьох годин.

«Це досить гарний показник, враховуючи рівень складності гриму. У фільмі багато крупних планів, на яких нічого не сховаєш. У перуці лінія росту волосся має виглядати природно, всі елементи гриму повинні добре поєднуватися зі шкірою Гері, щоб він міг вільно рухатися. Ми знали, що через обмежений бюджет на постпродакшн грошей немає, тому все потрібно було зробити ідеально з самого початку», – коментує Цудзи.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.