В Україні оновлять Кодекс суддівської етики

Рада суддів України створила робочі групи для оновлення положень Кодексу суддівської етики, а також Правил поведінки працівника апарату суду.

“Зміни до Кодексу та Правил є вкрай необхідними з огляду на те, що змінилось багато законодавчих актів, триває судова реформа, сформовано Верховний Суд, змінились повноваження Конституційного Суду України, прийнято нові процесуальні кодекси», – зазначив голова Комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Ради суддів України Єгор Краснов.

За його словами, оновлений Кодекс суддівської етики має допомогти суддям у формуванні високих стандартів поведінки, що сприятиме підвищенню рівня довіри громадян до судової влади. Щодо Правил поведінки працівників апарату судів, то цей документ взагалі не оновлювався з 2009 року.

Увійти до складу робочих груп з оновлення Кодексу суддівської етики, а також Правил поведінки працівника апарату суду Рада суддів запропонувала також і представникам органів суддівського врядування, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, а також представникам правничих асоціацій.

Кодекс суддівської етики було затверджено ХІ черговим з’їздом суддів України 22 лютого 2013 року, а текст Коментаря до Кодексу суддівської етики був схвалений до видання рішенням Ради суддів України 16 лютого 2016 року. Правила поведінки працівників апарату суду затверджено рішенням Ради суддів України у 2009 році.

Про це інформує на прес-служба Ради суддів України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *