Суспільство має бути проінформоване, яким чином працює Окружний адмінсуд Києва – голова Ради суддів України Олег Ткачук

Рада суддів України вважає, що суспільство має бути проінформованим про те, яким чином працює Окружний адміністративний суд Києва, чи є загрози для ухвалення об’єктивних рішень, а не під тиском чи впливом, чи створені належні умови для роботи суддів, працівників апарату, а також для тих, хто звертається до суду.

“Український репортер” нагадує, що судді Окружного адміністративного суду Києва усе ще перебувають в центрі уваги суспільства у зв’язку із резонансною справою щодо націоналізації «ПриватБанку».

Нещодавно у цьому суді було визнано націоналізацію фінансової установи незаконною.

Згодом громадськість дізналася, що 34 судді Окружного адмінсуду Києва, включно із головою Павлом Вовком та суддями, які розглядали матеріали щодо долі «ПриватБанку», не прийшли на обов’язкове кваліфікаційне оцінювання начебто з причини хвороби, надіславши відповідні довідки.

Через деякий час прес-служба Окружного адмінсуду повідомила: « За результатами розгляду заяви суддів Окружного адміністративного суду міста Києва Генеральною прокуратурою України було внесено відомості до ЄРДР та розпочато досудове розслідування за фактом можливого втручання в діяльність суддів вищими посадовими особами держави під час засідання РНБО 18 квітня 2019 року. Зокрема, йдеться про ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 376 КК України. Судді колегії, яка ухвалила рішення у справі щодо націоналізації «ПриватБанку», звернулись до очільників Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідування із заявами про вчинення кримінального правопорушення… Судді зазначали, що керівництво держави, коментуючи їх рішення про визнання незаконною націоналізацію «ПриватБанку», зробило заяви, що є прямою погрозою судовій системі України, посяганням на її незалежність та неупередженість».

Коментар голови Ради суддів України Олега Ткачука щодо ситуації із Окружним адмінсудом:

«Правосуддя є основою демократичного розвитку держави, є тим фундаментом, на якому базуються правопорядок, безпека та соціальний спокій в країні.

У той же час, одним з найголовніших завдань, що стоять перед Радою суддів України є забезпечення умов для здійснення незалежного правосуддя. Як досягти рівня внутрішньої та зовнішньої складових цієї незалежності, забезпечити умови для здійснення справедливого судочинства, незалежно від будь яких політичних процесів, заяв або намагань вплинути на діяльність суду – саме ці питання Рада суддів України і хоче обговорити з суддями Окружного адміністративного суду міста Києва. Метою заходу – є активізація спільних заходів та зусиль для належної роботи суду, для забезпечення належного судового захисту.

Окрім того, орган вищий суддівського самоврядування вважає за необхідне продемонструвати громадянському суспільству здатність судової влади самостійно виявляти проблеми, які існують у внутрішній діяльності судів, у роботі суддів, органів суддівського врядування. Виявити ці проблеми та вирішити їх. Адже саме представники органів суддівського самоврядування формують більшість в установах, котрі проводять кваліфікаційне оцінювання, відповідають за дисциплінарну практику, організацію роботи в судах тощо.

Також метою моніторингу є надання відповіді на запити, що надходять від окремих громадян, засобів масової інформації, представників громадськості щодо проходження кваліфікаційного оцінювання суддями Окружного адміністративного суду міста Києва та організації роботи цього суду. Адже Рада суддів вважає, що всі мають бути проінформовані про те, яким чином працює Окружний адміністративний суд Києва, чи є загрози для ухвалення рішень об’єктивних, а не під тиском чи впливом, чи створені належні умови для роботи суддів, працівників апарату, а також для тих, хто звертається до суду для захисту своїх прав, свобод та інтересів.

На наше переконання, таким чином суддівське самоврядування і судова спільнота повинні демонструвати свою активну позицію і здатність забезпечити ефективне правосуддя в державі. Судді є носіями судової влади і вони повинні усвідомлювати свою місію і відповідальність перед Українським народом».

На фото: голова Ради суддів України Олег Ткачук.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *