Суд підтвердив, що олігарх Коломойський має ізраїльський паспорт

Шевченківський районний суд Києва офіційно підтвердив наявність у мільярдера Ігоря Коломойського паспорта громадянина Ізраїлю.

Про це повідомив «Главком» із посиланням на дані судового реєстру.

Це сталося під час зміни запобіжного заходу Коломойському і збільшення розміру застави з 509,9 млн грн до 3,89 млрд грн. Нагадаємо, що олігарха підозрюють у шахрайстві та відмиванні доходів.

У поданому клопотанні до суду заступник керівника другого відділу детективів Бюро економічної безпеки наголосив, що підозрюваний олігарх може незаконно виїхати за межі України з метою уникнення кримінальної відповідальності. Суд погодився з цим твердженням. У разі доведення причетності Ігоря Коломойського до інкримінованого злочину йому загрожує до 12 років тюрми.

«Тяжкість ймовірного покарання особливо сильно підвищує ризик переховування від органу досудового розслідування та/або суду на перших етапах притягнення особи до кримінальної відповідальності. Крім того, Коломойський має громадянство Держави Ізраїль, що надає йому право безперешкодно переміщатися за межі території України. Вищевказані обставини в сукупності дають підстави дійти до висновку щодо існування ризику вчинення підозрюваним дій, направлених на переховування від органу досудового розслідування та суду», — йдеться у судовій ухвалі.

Олігарха утримують в ізоляторі СБУ, що на провулку Аскольдів, 3А. Термін його арешту визначено до 31 жовтня 2023 року.

Напередодні Служба безпеки України вже втретє повідомила Ігорю Коломойському про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.

За даними слідства, у період з 2013-го по 2014 рік Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн. Для цього фігурант створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

2 вересня СБУ повідомила власнику «1+1 media» Ігорю Коломойському про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: про шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

Того ж дня Шевченківський районний суд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців з альтернативою внесення застави понад 509 мільйонів гривень.

Читайте також: Коломойський за незаконно виведені з “ПриватБанку” кошти придбав у США тринадцять заводів

За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

Ще в лютому 2023 року Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки провели обшук вдома у Коломойського у Дніпрі через підозру в махінаціях навколо «Укртатнафти» та «Укрнафти».

Читайте також: ПриватБанк, олігарх Коломойський, держава. Що відбувається?

Того ж дня СБУ викрила колишній менеджмент цих акціонерних товариств у привласненні 40 мільярдів гривень в інтересах фактичних власників і бенефіціарів обох компаній. Як відомо, міноритарними акціонерами ПАТ «Укрнафта» були кіпрські офшорні компанії Littop Enterprises, Bridgemont Ventures, Bordo Management, кінцевими бенефіціарами яких є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

7 вересня детективи НАБУ повідомили Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 мільярда гривень.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *