Щодо співробітників НАБУ та САП розслідують 45 кримінальних проваджень

У слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань перебуває 35 проваджень щодо працівників Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У тому числі три справи щодо можливого вчинення службовими особами Нацбюро дій за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Ще 10 кримінальних проваджень розслідують в територіальних підрозділах ДБР. З них чотири за ознаками ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) ККУ; три – за ознаками ст. 382 (невиконання судового рішення) ККУ, одна – за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ще одна – за ст. 328 (розголошення державної таємниці), а також справа – за ст. 328, 365, 366-1 (декларування недостовірної інформації), 373 (примушування давати показання), 387 (розголошення даних досудового слідства або дізнання) ККУ.

Про це сайту  “Резонанс” повідомили у ДБР у відповідь на інформаційний запит.

Тим часом перший заступник директора ДБР Ольга Варченко поінформувала про початок ще одного резонансного розслідування, де перевірятимуть законість дій і НАБУ. Розпочато слідство за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Як розповідав сайт “Резонанс”, упродовж 2016-2018 роки у провадженні Управління внутрішнього контролю перебувало 9 кримінальних проваджень стосовно працівників НАБУ за ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) та 15 кримінальних проваджень за ст. 365 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Проте, жодного (!) із співробітників Нацбюро не було притягнуто до кримінальної відповідальності.

13 березня НАБУ оприлюднило на офіційному сайті таку інформацію: “В останній частині розслідування Лесі Іванової та BIHUS.INFO висунули НАБУ звинувачення в ангажованості та співпраці з компаніями, які «паразитують» на закупівлях в оборонному комплексі. Бюро поважає роботу журналістів-розслідувачів. Водночас, сюжет містить неточності, а, подекуди, і маніпуляції. Далі — по пунктах (читати за цим посиланням – https://nabu.gov.ua/novyny/zvynuvachennya-nabu-u-posobnyctvi-korupciynym-shemam-v-opk-bezpidstavni).

“Український репортер” нагадує, що в лютому 2019-го  вибухнула інформаційна “бомба” – журналістське розслідування пограми “Наші гроші” (“Bihus.info”.) про скандальні оборудки в оборонній сфері.

Журналісти розкопали, що син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського (Гладковський-старший, який колись мав прізвище Свинарчук, є давнім бізнесовим партнером Петра Порошенка) Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем в оборонному комплексі.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *