Вчені рятуватимуть Землю від глобального потепління штучним охолодженням

Нове наукове дослідження кліматологів суперечить побоюванням про те, що використання сонячної геоінженерії для боротьби зі зміною клімату може бути небезпечним.

Відповідне дослідження оприлюднене у журналі Nature Climate Change, передає Громадське.

Раніше вчені побоювались, що сонячна геоінженерія або так зване «штучне охолодження» може кардинально змінити кількість опадів та спричинити шторми у деяких частинах світу.

Йдеться, зокрема, про метод, який передбачає штучне розпилення в атмосфері Землі діоксиду сірки. Який, у свою чергу, «закриє» планету від сонячного тепла і таким чином охолодить її.

Нове дослідження показує, що охолодження Землі, достатнє для того, щоб «усунути» приблизно половину потепління, ймовірно, не зробить тропічні циклони більш інтенсивними і не погіршить доступність води, а також не спричинить екстремальні температури або екстремальні дощі.

Водночас багато експертів з клімату попереджають, що охолодження Землі, але збереження в атмосфері удвічі більшої кількості вуглекислого газу, ніж до індустріалізації, може поставити під загрозу деякі регіони.

Один науковець, який ознайомився з дослідженням, зазначив, що воно недостатньо всебічне, щоб дійти висновку, що сонячна геоінженерія буде безпечною.

При цьому співавтор дослідження Девід Кіт, професор Гарварду, який працює в галузі інженерії, заявив, що дослідники не повинні виключати метод геоінженерії.

«Ми не кажемо, що знаємо, що це спрацює, і ми повинні зробити це», — сказав він. За словами Кейта, основна ідея дослідження полягала в тому, що «існує ймовірність того, що сонячна геоінженерія дійсно може істотно знизити кліматичні ризики» і розглядатись як один із методів боротьби з глобальним потеплінням.

Нагадаємо, згідно з результатами дослідження під патронатом ООН, людство має інвестувати $2,4 трлн в «зелену енергетику» для запобігання катастрофічним змінам клімату.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *