Ще один прокурор не захотів бути “слугою”

Перший заступник генпрокурора Віталій Касько подав у відставку.

Про це розповіли співрозмовники “Української правди” в Офісі генпрокурора.

Учора, 5 березня, парламент висловив недовіру генпрокуророві. Хоч Руслан Рябошапка спершу, після призначення, демонстрував, що йому по дорозі із Зе-командою. Тому опозиціонери, зокрема нардеп Микола Княжицький,  йому й дорікнули, що він “сам народив того дракона, який і з’їв його”.

А “з’їли” в тому числі й через те, що став “недостатньо своїм” для верховної влади, зауважила депутатка від “Європейської солідарності” Вікторія Сюмар.

Саме за каденції Рябошапки у СІЗО опинилися чимало патріотів, захисників України. Рябошапка хоч і сказав публічно, що доказів у справі про вбивство журналіста Шеремета недостатньо, однак не потурбувався, щоб прокурорське обвинувачення базувалося винятково на законі, аби слідство було незаангажованим, об’єктивним, без політичної мотивації.

А ще Рябошапці опозиціонери дорікають, що він дав згоду на висунення підозри депутатці Софії Федині у справі щодо начебто погроз Президентові України (слідство триває також щодо Марусі Звіробій). Ось тут мав би бути Генпрокурор гарантом законності. Не став. На жаль.

Водночас він, певно, розумів, що влада хоче від нього занадто багато. І, схоже, сприйняв це за своєрідні “червоні лінії”, які не міг переступити. Можливо, це стосувалося підозр щодо Петра Порошенка. Утім, дехто схильний вважати, що Рябошапка переступив би й через ці “червоні лінії, якби слідчі документи були підготовлені якісно.

Дивує такий факт: після Революції гідності вже змінилося чимало генеральних прокурорів. Але усі вони навіть пальцем не поворухнули, щоб “розжалувати” свого попередника – Віктора Пшонку.

“Український репортер” вже привертав увагу влади, суспільства, прокуратури, чому ексгенпрокурор Пшонка досі є Почесним працівником прокуратури і має право носити погони з «маршальською» зіркою». Як називають українці Пшонку? Ворогом, зрадником.

Водночас з правової точки зору він – державний радник юстиції України, доктор юридичних наук, заслужений юрист України, має Почесну грамоту Верховної Ради України. На мундирі – орден «За заслуги» III ступеня, нагрудні знаки – «Почесний працівник прокуратури України», «Державність. Справедливість. Сумлінність» II ступеня.

 

Щодо відомчої відзнаки Пшонки. Позбавлення нагрудного знака “Почесний працівник прокуратури України”допускається за грубі порушення по службі та компрометуючі вчинки і тільки за наказом генерального прокурора України. Отже генпрокурор міг би позбавити Пшонку цієї відзнаки.

І чому вони на тарелях носять цього ворога українського народу Пшонку?

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *