Перемир’я в Сирії: спокій після боїв

Міжнародні спостерігачі повідомляють про відносний спокій у провінції Ідліб у Сирії, де опівночі за місцевим часом набуло чинності перемир’я.

Зокрема, Сирійське бюро спостереження за правами людини, що працює в Британії, але має інформаторів у Сирії, повідомляє, що перші години доби 6 березня на головних фронтах в Ідлібі панувала тиша. Також один із активістів, що мешкає і Ідлібі, сказав німецькій агенції «Дойче прессе-аґентур», що на всіх ділянках фронту навколо міста ситуація була спокійною, – повідомляє Радіо Свобода.

Але незадовго до настання півночі Сирійське бюро повідомило: російські літаки завдали повітряного удару по сільській місцевості в провінції Ідліб і по територіях поблизу міста Хама, а військовики сирійського режиму обстріляли ці ж місцевості з артилерії. Загинуло двоє турецьких солдатів.

Уже вранці 6 березня Міністерство оборони Туреччини повідомило, що його бойові безпілотники «нейтралізували» кілька десятків  військовиків з армії Асада – це було помстою за загибель турецькихх військових.

5 березня кремлівський диктатор Путін зустрівся в Москві з президентом Туреччини  Ердоганом – домовилися про припинення вогню в провінції Ідліб.

За умовами перемир’я, протиборчі війська мають залишатися на лінії фронту, що склалася нині, а вздовж шосе М4, що проходить у провінції Ідліб приблизно із заходу на схід до міста Саракеб, має бути створена 12-кілометрова зона безпеки, яку з 15 березня почнуть спільно патрулювати турецькі й російські загони.

Попереднє перемир’я в Ідлібі, про яке домовлялися раніше, накрилося мідним тазом; Москва й Анкара звинуватили одне одного в його зриві.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *