Генпрокурора відправили у відставку. Він “сам народив дракона, який і з’їв його”

За постанову про висловлення недовіри Генпрокурору Руслану Рябошапці проголосували 263 народних депутати.

Його долю було вирішено ще до цього засідання Верховної ради України. Генпрокурор потрапив у немилість. Банкова була незадоволена ним, адже обіцяних Зе-командою швидких “посадок” так і не сталося, зрештою і на весняний період Руслан Рябошапка не обіцяв, що “саджатимуть”… Сьогодні його за це і гамселили образливо-гострим словом “слуги народу”.

Рябошапка, певно, здогадувався, що буде непереливки, але запасся декількома ключовими меседжами. Головний: він сказав, що “не став нічим слугою”. І це було певною відповіддю владі, яка вважала, що Генпрокурор – їхня людина.

Хоч Руслан Рябошапка спершу, після призначення, демонстрував, що йому по дорозі із Зе-командою. Тому опозиціонери, зокрема нардеп Микола Княжицький, сьогодні йому й дорікнули, що він “сам народив того дракона, який і з’їв його”.

А “з’їли” в тому числі й через те, що став “недостатньо своїм” для верховної влади, зауважила депутатка від “Європейської солідарності” Вікторія Сюмар.

Саме за каденції Рябошапки у СІЗО опинилися чимало патріотів, захисників України. Рябошапка хоч і сказав публічно, що доказів у справі про вбивство журналіста Шеремета недостатньо, однак не потурбувався, щоб прокурорське обвинувачення базувалося винятково на законі, аби слідство було незаангажованим, об’єктивним, без політичної мотивації.

А ще Рябошапці опозиціонери дорікають, що він дав згоду на висунення підозри депутатці Софії Федині у справі щодо начебто погроз Президентові України (слідство триває також щодо Марусі Звіробій). Ось тут мав би бути Генпрокурор гарантом законності. Не став. На жаль.

Водночас він, певно, розумів, що влада хоче від нього занадто багато. І, схоже, сприйняв це за своєрідні “червоні лінії”, які не міг переступити. Можливо, це стосувалося підозр щодо Петра Порошенка. Утім, дехто схильний вважати, що Рябошапка переступив би й через ці “червоні лінії, якби слідчі документи були підготовлені якісно.

Сьогодні його промова була винятково гострою.

Мабуть, з парламентської трибуни  жоден генпрокурор не говорив про те, що за весь період Незалежності України Генеральна прокуратура була “джерелом збагачення для обраних”, тому в підсумку маємо “олігархів у погонах”. А ще прокуратура за ці роки була “інструментом тиску і політичних репресій”. Рябошапка сказав про це.

Простий народ сподівався, що тут, в Генеральній прокуратурі працюють вартові закону. Насправді ж – вартові корупції. Оце таким був спрут.

А ще Руслан Рябошапка сказав, що за три місяці власники 12 банків обікрали народ на 12 мільярдів гривень, вивели їх в офшори. Справи про ці злочини правоохоронцями були “злиті”, заховані у шухляди, продані… Сьогодні ці кошти держава має повернути. Але як це зробити?

Хто стане новим Генпрокурором?

Фото: “Український репортер”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *