Санкції: Америка проти нардепа Олександра Дубінського і людей з оточення Андрія Деркача

Вашингтон запровадив санкції проти низки українських фізичних та юридичних осіб. Серед них – народний депутат України Олександр Дубінський. Причина – участь у проросійській кампанії дезінформації, пов’язаної з “плівками Деркача”, а також втручання у вибори президента США.

Про це повідомляє Мінфін США. «Сьогодні Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США запровадив додаткові заходи проти сімох фізичних осіб та чотирьох організацій, які є частиною російської мережі закордонного впливу, пов’язаної з Андрієм Деркачем», – зазначається в повідомленні.

Американські санкції введено також проти Костянтина Кулика (колишнього прокурора Генпрокуратури), Олександра Оніщенка (газового магната, екснардепа-утікача), а також людей з оточення Андрія Деркача.

Зокрема, до «чорного списку» потрапили люди, які працювали в команді Деркача, – Петро Журавель, Дмитро Ковальчук та Антон Симоненко. Обмеження запроваджені також проти медіакомпаній NabuLeaks, Era-Media TOV, Only News та Skeptik TOV, які були використані для поширення дезінформації.

«Російські кампанії з дезінформації, спрямовані проти американських громадян, є загрозою нашій демократії», – заявив міністр фінансів США Стівен Мнучин.

Ще раніше уряд США запровадив санкції проти Андрія Деркача, який був кваліфікований як російський агент впливу, 10 вересня 2020 року за спробу втрутитися в президентські вибори у Сполучених Штатах.

Як розповідав “Український репортер”, 19 травня 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена на п’ятого президента України Петра Порошенка. За словами Деркача, записи він отримав від журналістів-розслідувачів, а сам запис розмов нібито робив особисто Порошенко.

У Порошенка “плівки” назвали спробою вплинути на ставлення США до України.

У штабі Байдена плівки, де він нібито розмовляє з Порошенком, назвали відредагованою “діркою від бублика”.

Багато незалежних українських аналітиків вважають, що так звані плівки Деркача – російська спецоперація.

Водночас, політолог Тарас Чорновіл висунув версію, що запис розмов було “злито” навмисно з Офісу президента України, потім якимсь чином передано до Москви. А вже росіяни “підкинули” записи Україні.

Всесвітньо відоме американське авторитетне видання “Washington Post”     розмістило статтю про так звані плівки Деркача щодо Байдена та Порошенка. У виданні нагадали, що Деркач – проросійський політик.

Так звані плівки народного депутата Андрія Деркача, на яких звучать начебто голоси колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і експрезидента України Петра Порошенка, стали новим пострілом в бік майбутнього кандидата від демократів в президенти США. “Washington Post” нагадує, що у Андрія Деркача є зв’язки з російською розвідкою, а сам він закінчив Вищу школу КДБ імені Дзержинського в Москві.

Однак, на думку видання, ці “записи” практично не розкривають нічого нового про дії Байдена в Україні. Але син президента США Дональд Трамп-молодший поширив один з фрагментів з плівок у Twitter з негативним повідомленням на адресу Байдена. “Ой-йой!!!! А це не “ідеальна розмова””, – написав Трамп-молодший.

“Washington Post” вважає, що усі ці події нагадують президентські вибори в США 2016 року, коли “російські оперативники зламали й опублікували електронні листи” менеджера виборчої кампанії кандидата від Демократичної партії Гілларі Клінтон, а також інших чиновників партії.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *