Прапороносець Майдану став безхатьком
Сьогодні у парламенті відбувається міжкультурний та правозахисний захід «День Криму у Верховній Раді України». Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій, відкриваючи засідання.
“Ми відзначаємо день Криму… Ми знову і знову нагадуємо про окупацію Криму та частину Донбасу Росією. Ми не повинні забувати про окупований Крим, про долю українців, які лишились під окупацією. Ми звільнимо Крим, тому що Крим – це Україна”.
Чому б пану Парубію не поцікавитися долею людини, яка змушена була залишити Крим?
“Український репортер” розповідає про історію маленького українця — кримського татарина Сервера Абісулаєва. Хтозна чи відомо Серверу про “День Криму у Верховній Раді”… Йому від цих гучних слів, певно, ні холодно, ні жарко. Він каже: “Я — громадянин України, кримський татарин, прапороносець майданівської сотні, отримав поранення на Майдані. Сьогодні я – безхатько… Влада не чує мене, не реагує на мої звернення. Чому наді мною так знущаються?”
Ми познайомилися із Сервером на Алеї Героїв Небесної Сотні, у день пам’яті полеглих захисників Революції Гідності.
Сервер прийшов сюди з візком-кравчучкою. Каже, що тут — усі його пожитки, найважливішим у цій валізі є державний прапор. Той самий, з Майдану. Із цим стягом Сервер відбивав натиск “Беркуту”.
За його словами, був прапороносцем Львівської сотні. Поранений світлошумовою гранатою. Лікувався.
Сервер не має житла. Мешкав в Бахчисараї. Розповів, що окупанти забрали квартиру. Чоловік приїхав до Києва, захищав ідеали Революції на Майдані.
Хтось із Мінсоцполітики направив Сервера до села Велика Димерка Броварського району, в приватний гуртожиток. Тут до червня 2016-го і мешкав прапороносець.
– Одного дня до моєї кімнати зайшли якісь молодики й жорстко заявили: “Вимітайся звідси, бородачу!” І мене витурили,- обурюється Сервер.
На знак протесту майданівець оголосив голодівку біля Стели Незалежності, в Києві. 46 днів протестував таким чином. Потім опинився в лікарні.
Звертався зі скаргами до найвищих українських чиновників, до Генпрокуратури. Кримського татарина не чують.
За словами Сервера, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про те, що відносно нього скоєно геноцид в Криму. Сервер говорить, що протягом року його жодного разу не викликали до прокуратури для пояснень.
Після голодівки Абісулаєв мешкав на залізничному вокзалі в Києві. Але нещодавно його і звідтіля витурили. Охоронці заявили йому: “Наказано не пущать!”
Сервер узяв свою кравчучку і пішов на Алею Героїв Небесної Сотні…
Він — проста людина. В минулому — газоелектрозварювальник 5-го розряду, каже, що свого часу під його рукою працювала бригада — 35 чоловік. Працював водієм автобуса. Ніколи нікому лихого слова не сказав.
Тим часом в парламенті відзначають “День Криму”….
Леонід ФРОСЕВИЧ
На фото: Сервер Абісулаєв
Фото автора