Ціни на газ для населення переглядатимуть двічі на рік

Кабінет міністрів доручив Міненерговугілля двічі на рік здійснювати перерахунки цін на газ, які “Нафтогаз України” відпускає виробникам теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню та для виробництва теплової енергії для релігійних організацій.

Відповідне рішення закріплене у постанові уряду №90 від 21 лютого 2017 року.

“За два місяці до початку кожного півріччя газового року, які починаються 1 квітня та 1 жовтня, Міненерговугілля проводить перерахунок граничних роздрібних цін на природний газ для побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження виробничо-комерційної діяльності), – йдеться у документі.

Ціни на газ для населення, релігійних організацій в ТКЕ мають коригуватися у випадку відхилення більш ніж на 10% від розрахункової.

Розрахункова гранична роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів обраховується на підставі показників середньомісячних значень цін на газ на німецькому газовому хабі (NCG) з урахуванням транспортних витрат до західного кордону України та тарифу на вхід в газотранспортну систему України в доларах США за середньомісячним курсом долар США/євро “спот”.

При перегляді цін одночасно має коригуватися ціна придбання природного газу для формування ресурсу природного газу, видобутого ПАТ “Укргазвидобування”.

Одночасно з коригуванням граничних роздрібних цін на природний газ для побутових споживачів підлягатимуть коригуванню ціни, за якими HAK “Нафтогаз України” постачає природний газ виробникам теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води установам, що фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, населенню та для виробництва теплової енергії для релігійних організацій.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *