Нова вистава Цирку на воді – цілком українська

«Український репортер» побував на презентації нової циркової програми Цирку на воді, яка триватиме до середини травня

Незвичайну виставу «Вода та вогонь» підготували для київських глядачів та гостей столиці відразу три українські циркові структури – «Цирк України», ДП «Національний цирк України» та ДП «Державна циркова компанія України». Таке об’єднання зусиль державних та комерційних фахівців від мистецтва та бізнесу дали чудові результати, створивши яскраве і незабутнє дійство, яке відбувається зовсім не так, як завжди.

Замість звичної арени – величезний басейн місткістю 170 кубів. Тому майже всі циркові номери пов’язані із водною акваторією. Артисти балету танцюють безпосередньо у воді, повітряні акробати, перш ніж поринути у повітря, теж занурюються до басейну, створюючи «мокрий» ефект своїх і без того досконалих тіл. Що вже казати про боротьбу справжнього гігантського алігатора і його дресирувальника, які просто на очах враженої публіки змагаються силами під водою, примушуючи завмирати глядацькі серця.

«Це яскраве видовище, яке урізноманітнить циркове життя. Подібних йому на Україні не має. Для підготовки цієї вистави ми не запрошували закордонних артистів і всі реквізити до програми виготовляли у нас – на Дніпровському заводі. Отож нова вистава Цирку на воді – цілком український продукт», – розповіла Людмила Шевченко, генеральний директор Національного цирку України.

Створити таке грандіозне видовище на воді, яке сприймається як суцільне дійство, було завданням не із легких, стверджує Марина Новосьолова – директор нової програми.

«Спочатку було дуже важко працювати, коли частина сцени залита водою. Не всі тварини однаково на це реагували. Але спільна робота, зусилля людей, які перейнялися почуттям відповідальності, дали свої результати».

За її словами вода в басейні весь час підігрівається і фільтрується, щоб артисти могли спокійно занурюватися і працювати в ньому. Більше 150 спеціальних конструкцій створюють можливість функціонувати під час вистави фантастичним фонтанам, які у висоту досягають близько 20 метрів.

Крім водної стихії захоплююче виглядає і вогняна, адже частиною програми є fire-шоу із приборканням вогню, яке зародилося у древній Індії (тому вистава і має назву «Вода та вогонь»). Враження від циркового дійства підсилюють спецефекти та музичний супровід у виконанні вокалістів.

Шанувальників екстриму теж очікує сюрприз в новій програмі – вони стануть свідками шокуючого видовища від мага-чародія, володаря золотої медалі на Міжнародному фестивалі в Кореї Євгенія Новосьолова, який демонструє атракціон «Ілюзія сучасності». Під час атракціону він сміливо проколює асистенток металевими списами, розділяє їх навпіл і навіть «спалює» себе живцем.

Але, як завжди, головною окрасою циркової програми є улюбленці дітей і дорослих – папуги-ара та голуби-павичі, кумедні мавпочки, бурі ведмеді, рожеві пелікани і бордоські доги. Але головна родзинка Цирку на воді – це виступ морського котика, який вміє плескати своїми «долонями», виловлює обручі з басейну, жонглює м’ячем і навіть вміє співати.

Підготувала Марина ХОВРАХ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *