Повернення “професора” Зварича. “БПП” завів у Раду міністра юстиції часів Ющенка

Замість Валерія Пацкана, якого обрали головою Рахункової палатиЦентральна виборча комісія зареєструвала народним депутатом від партії “Блок Петра Порошенка” Романа Зварича.

“Розглянувши відповідні документи, Комісія зареєструвала народного депутата України, обраного на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, Зварича Р.М”, – повідомляє ЦВК. Роман Зварич включений до виборчого списку під № 82 від партії “Блок Петра Порошенка”.

Це той самий Роман Зварич, який був народним депутатом України 3-го і 4-го скликань від “Народного Руху України”, а 5-го і 6-го – від Народного Союзу “Наша Україна”. Обіймав посаду міністра юстиції у лютому-жовтні 2005 року (уряд Юлії Тимошенко) і в серпні-жовтні 2006 року (уряд Віктора Януковича).

У 2005 році навколо Зварича виник скандал. Журналісти розкопали, що він не має наукового ступеня, про який зазначено в його офіційній біографії. Він не мав навіть формальної юридичної освіти, не був ані магістром, ані доктором наук, ані професором Нью-Йоркського університету.

Незважаючи на це, на сайті ЦВК повідомляється, що “освіта вища”. Про Зварича вказано, що він тимчасово не працює, безпартійний, проживає в Києві, судимість відсутня.

У відкритих джерелах зазначено, що у вересні 2011 року Зварич вступив до партії «Фронт Змін», а влітку записався до полку “Азов”, пізніше очолив його Цивільний корпус. У жовтні 2016 року Андрій Білецький заявляв, що Зварич уже рік не має відношення до азовського руху чи “Національного корпусу”.

Роман Зварич народився 20 листопада 1953 року в США, а в 1979 році переїхав до Німеччини. У  Мюнхені став особистим секретарем провідника Організації українських націоналістів Ярослави Стецько – дружини Ярослава Стецько. За його словами, він займався підготовкою людей для зв’язку з націоналістичним підпіллям в Україні. У 1991 року переїхав до України. 3 жовтня 1993 року відмовився від американського паспорта. 16 січня 1995 йому надали українське громадянство.

Фото “Восточный фарватер”

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *