США і Китай розпочали нову торговельну війну

Китай оголосив про введення додаткового мита – 25% на імпорт 106 американських товарів загальною вартістю $50 мільярдів. Мито запровадять щодо продовольства (у тому числі на соєві боби, зернові та свинину), продукції хімічної промисловості, автомобілів та літальних апаратів.

Офіційний Пекін вдався до збільшення мита після того, як президент США Дональд Трамп на початку березня запровадив мито на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%), зробивши виняток лише для сусідніх Канади та Мексики. Китай називали однією з цілей цих санкцій.

США вирішили продовжити політику торговельного протекціонізму. Сьогодні опублікували список з 1300 китайських товарів, на які пропонується запровадити загороджувальні мита у розмірі 25%. Серед них: електромобілі, мотоцикли, локомотиви, судна, катери, верстати, телекомунікаційне обладнання, запчастини для низки галузей, включаючи авіаційну та медичну, наукові прилади, вогнепальну зброю, а також велику кількість продукції зі сталі й інших металів.

Введення мита на товари з КНР на суму $50 мільярдів і обмеження інвестицій з цієї країни Дональд Трамп анонсував ще 22 березня. Він назвав це відповіддю на агресивні дії Китаю, зокрема крадіжку високих технологій та інтелектуальної власності на суму $300 мільярдів.

Водночас господар Білого дому незадоволений торговельним дефіцитом США у відносинах з Китаєм. У 2017 році Китай експортував до США товарів на $375 мільярдів більше, ніж США до Китаю.

На цю тему читайте також тут:

Войовничий Трамп розпочав торгову війну. Погляд з Америки

 

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.