Порошенку повідомили про підозру в державній зраді та сприянні тероризму

П’ятому Президенту України, нині народному депутату України, повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та сприянні діяльності терористичних організацій.

Як повідомляє ДБР, триває розслідування кримінального провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень.

Цитуємо: “П’ятий Президент України підозрюється у тому, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з числа представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

У вересні-листопаді 2021 року у вказаному провадженні вже повідомлено про підозру ще одному із чинних народних депутатів та колишньому міністру енергетики.

Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля. На думку слідства, своїми діями фігуранти провадження поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій. Що, у свою чергу підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів, а також надало РФ більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.

Провадження здійснюється ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України.

Санкціями вищевказаних статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

У зв’язку із неможливістю вручення письмового повідомлення про підозру особисто його було вручено у спосіб, передбачений Кримінальним процесуальним Кодексом (направлено за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи).”

СБУ також повідомляє: “Слідство вважає, що під час виконання повноважень Президента високопосадовець поставив Україну в енергетичну залежність від РФ та підконтрольних їй ватажків псевдореспублік.

В основу підозри лягли покази свідків, висновки судових експертиз, аудіофайли, документи, на яких зафіксована інформація періоду 2014-2015 років та інші докази.

«У своїй сукупності вони свідчать, що Петро Порошенко, перебуваючи в той час на посаді Президента України, використав надані йому повноваження та інструменти впливу, щоб контракти з ПАР були розірвані. А потім на вимогу представників РФ організував підписання від імені України контрактів на постачання вугілля з непідконтрольних територій», – повідомив начальник управління Головного слідчого управління СБУ Анатолій Буліч.

За версією слідства, такі дії були допомогою РФ і терористичним організаціям, так званим Л/ДНР, у підривній діяльності проти України. А відтак є однією з форм державної зради”.

“Нова «підозра» Петру Порошенку це ще більший «юридичний треш», ніж попередня. Про це під час брифінгу заявив адвокат п’ятого Президента Ігор Головань. Він зауважив, що саме тому Генеральний прокурор Ірина Венедіктова не наважилася підписати цей «документ» і раптово пішла у відпустку.
Цитуємо адвоката: “Ми думали, чи наважаться вони з таким текстом виходити в офіційну площину і підписувати. Це навіть вже не «юридичний треш», як визначив в свій час колишній Генеральний прокурор Рябошапка. Можливі й інші рівні – наприклад, «юридичне лайно» чи щось подібне.
У самому тексті підозри визнається, що це пуста абсолютно історія, де відсутні жодні докази і жодні документи. І це виключно шоу, спрямоване на суспільство, на створення чергових «відосиків», які плануються владою, яка абсолютно в усьому програла, виявила свою некомпетентність. І саме під свята, під Новий рік, коли вони сподіваються, що їхній ідіотизму не всі зможуть помітити.
Ми знаємо, і були відповідні кримінальні провадження, що влада здійснює незаконне стеження за п’ятим Президентом Петром Порошенком. Звісно, їм відомо все про його графік, куди їде. І звісно їм було відомо, що він збирається їхати за кордон, у справах, як пов’язаних з відрядженням, так і з якимись особистими речами. Це їм було відомо. І тоді ще в п’ятницю, коли невідомі люди намагалися щось вручити, щось кричали – це була відверта провокація.
Після того, як до Портнова були застосовані санкції за Актом Магнітського, певні люди зрозуміли, що втрачати їм вже нічого, і почали повторювати ті провокації, які чинилися на початку всіх цих історій у травні 2019 року.
Ми бачимо, що цей документ підписаний не Генеральним прокурором, і навіть не першим заступником, тобто тим, я так розумію, кого не шкода.
Всі, хто мають стосунок до цього документа – це співучасники притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності. Ми доведемо фейковість всіх цих так званих обвинувачень і доб’ємося притягнення до відповідальності осіб, які у цьому винні”.
Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *