Ексміністру енергетики та вугільної промисловості Демчишину вручили підозру за статтею про сприяння терористам

Слідчі СБУ і ДБР вручили підозру міністру енергетики та вугільної промисловості України Володимиру Демчишину, який займав цю посаду з 2014 по 2016 рік.

Підозра оголошена за статтею про сприяння терористичній групі чи терористичній організації.

Як інформує СБУ, слідством встановлено, що  упродовж грудня 2014 – лютого 2015 року тодішній міністр призначив на посади державних підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, представників терористичних організацій «Л/ДНР».

Крім цього, перевищуючи свої службові повноваження, він примусив керівників державної енергогенеруючої компанії укласти кілька угод з представниками «Л/ДНР». Зокрема, щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 мільярди гривень.

За даними слідчих, протиправні дії міністра спричинили те, що у розпорядження терористів надійшло понад 200 мільйонів гривень. Це призвело до закріплення та подальшого становлення так званих «урядів» терористичних організацій «Л/ДНР» на тимчасово окупованих територіях. Більше того, призвело до зменшення фінансового навантаження країни-агресора щодо матеріального забезпечення «Л/ДНР».

Нагадаємо, що Володимир Демчишин працював міністром енергетики та вугільної промисловості України у другому уряді Арсенія Яценюка з грудня 2014 по квітень 2016 року.

З Вікіпедії.

Трудова діяльність Демчишина.
Працював Директором відділу інвестиційно-банківських послуг групи «Investment Capital Ukraine». До ICU Демчишин працював віце-президентом банку ING, менеджером відділу корпоративних фінансів компанії Ernst & Young.

27 серпня — 3 грудня 2014 — Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

З 2 грудня 2014 року до 14 квітня 2016 року — Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

21 квітня 2016 року був призначений до Наглядової ради НАК «Нафтогаз України». Президент Володимир Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з пропозицією звільнити представника держави у Наглядовій раді НАК «Нафтогаз України» Володимира Демчишина.

Скандали
У лютому 2015-го , комісія з розслідування обставин підписання контрактів на імпорт електроенергії з Росії в Україну та постачання її до окупованого Криму, створена 21 січня 2015 на доручення Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, визнала протиправними дії міністра енергетики Володимира Демчишина щодо укладання даних контрактів, запропонувала звільнити його, а всі матеріали розслідування передати правоохоронним органам для перевірки та притягнення до відповідальності винних осіб у скоєних правопорушеннях. Також за його правління відбувались безкоштовні поставки електроенергії так званій «ЛНР», з приводу чого також розпочато слідство. Демчишин відомий своїм неприязним ставленням до журналістів.

Читайте також:

В Україні викрито цінові змови: компанії олігарха Ахметова оштрафували на півмільярда гривень

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.