Віктору Медведчуку оголосили нову підозру про держзраду та сприяння тероризму

Народному депутату від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктору Медведчуку оголосили нову підозру – про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації.

Про це заявили на брифінгу генеральна прокурорка Ірина Венедіктова і голова Служби безпеки Іван Баканов.

За даними слідства, наведеними Бакановим, народний депутат схиляв керівництво України до постачання палива із так званих «ЛНР» та «ДНР» і сплати коштів безпосередньо керівникам терористичних організацій.

За словами генпрокурорки, протягом 2015 року за постачання вугілля та для сприяння діяльності бойовикам «ЛНР» і «ДНР», перерахували, перевели у готівку та розподілили на їх користь не менше 200 млн. гривень, не рахуючи сплаченої готівки, із запланованих більше ніж 3,16 млрд. гривень.

«Таким чином енергетична сфера України була поставлена у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій. Цим було підірвано економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавлено її можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів. Дії підозрюваного надали Російській Федерації ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України та ведення підривної діяльності проти неї», — повідомила генпрокурорка.

Венедіктова також додала, що прокуратура проситиме суд обрати Медведчуку запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави у 1 млрд. грн.

Нагадаємо, 11 травня генпрокурорка підписала повідомлення про підозру Медведчуку і його соратнику Тарасу Козаку у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.

Слідство вважає, що Медведчук домовлявся з державою-агресором для перереєстрації родовища «Глибока» у Чорному морі за 75 км від Феодосії та видобутку корисних копалин, які є національним ресурсом України.

Крім цього, Медведчука підозрюють у держзраді, а саме передачі агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ.

З 13 травня Медведчук перебуває під цілодобовим домашнім арештом.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *