Вулиця Грушевського. Без наметів. Чи стало спокійніше? (Оновлено)
В центрі уваги в суботу, 3 березня, був наметовий табір протестувальників на столичній вулиці Грушевського, біля Верховної Ради України.
Офіційне повідомлення МВС:
“Сьогодні, 3 березня, під час проведення слідчих дій та заходів зі звільнення проїзду на вулиці Грушевського у центрі столиці між представниками правоохоронних органів та мешканцями наметового містечка виникли сутички. Результатом перешкоджанню законних дій поліцейських стала госпіталізація семи працівників Нацполіції з ушкодженнями різного ступеню тяжкості: два правоохоронці – легкого та п’ять – середнього”.
А ось про що інформує на своїй сторінці у Фейсбуку Рух “Визволення”:
“Поки відомо про одинадцятьох наших активістів, яких після штурму наметового містечка на Грушевського доправили до лікарень Києва. У всіх виявлено травми голови, численні переломи рук та ніг. А у одного, окрім переломів та забоїв, діагностовано внутрішній крововилив. У міській клінічній лікарні Києва №17 (провул. Лабораторний, 20) зараз знаходяться десять активістів руху, у тому числі шестеро учасників бойових дій: Юрій Дикий (позивний «Дикий»), Микита Кашницький (позивний «Мачете»), Олександр Сєров (позивний «Мак»), Юрій Маркевич (позивний «Мазур»), Віталій Заверуха (позивний «Медляк»), Євген Русин (позивний «Мародер»), Іван Українець, Володимир Николаєць, Павло Реутов та Олег Покляцький.
Одного активіста – Ореста Слободяна (позивний «Орест») – медики забрали на операцію в Олександрівську клінічну лікарню (вул. Шовковична, 39/1)”.
Мить протистояння. Фото зі сторінки Руху “Визволення” у Фейсбуку.
Тим часом, багато хто в соцмеражах обурюється надмірною жорсткістю силовиків під час розблокування вулиці Грушевського.
На ці події відреагувала столична прокуратура:
“Прокуратурою міста Києва опрацьована інформація, висвітлена у засобах масової інформації, щодо можливих неправомірних дій поліцейських під час подій 03.03.2018 поряд з будинком Верховної Ради України на вулиці Грушевського.
З метою повної, всебічної та об’єктивної перевірки інформації прокуратурою столиці зареєстровано кримінальне провадження з визначенням попередньої правової кваліфікації за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).
Досудове розслідування доручено слідчим СВ ГУСБУ у місті Києві та Київській області.
Процесуальне керівництво здійснюватиме прокуратура міста Києва”.
Ще одне повідомлення прокуратури на цю ж тему:
“За фактом можливого перешкоджання поліцейським роботі журналіста «Радіо Свободи» розпочато кримінальне провадження.
У суботу, 03.03.2018, прокуратурою міста Києва розпочато кримінальне провадження за фактом можливого умисного перешкоджання працівником поліції професійній діяльності журналіста видання «Радіо Свобода».
Так, за словами представника преси, перебуваючи під будівлею Верховної Ради України на вул. Грушевського та здійснюючи відеозйомку ранкових подій, до нього зі спіни підійшов поліцейський та, не зважаючи на пред’явлене посвідчення журналіста, застосовував спецзасіб.
З метою перевірки цієї інформації зареєстровано кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).
Проведення досудового розслідування доручено слідчим СВ ГУСБУ у місті Києві та Київській області, прокуратура міста Києва здійснюватиме нагляд у формі процесуального керівництва”.
Фото на головній із сайту МВС