Стаж 25 років і мінімальна пенсія в 3764 грн – Кабмін схвалив пенсійну реформу
Кабінет міністрів України під час засідання схвалив проект закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій”, який формує засади пенсійної реформи. Документ відправили для подальшого розгляду до Національної Ради Реформ, а далі проект закону буде направлено в парламент для обговорення та ухвалення.
Представляючи законопроект, прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що в разі ухвалення українським парламентом, уже з 1 жовтня 2017 року зможуть підвищити пенсії 9 млн українських пенсіонерів: 1,3 млн – підвищення пенсій до 200 грн, 1,2 млн – на 200-500 грн щомісячно, 1,99 млн – 500-1000 грн. Мінімальна пенсія становитиме 1373 грн.
Голова уряду відзначив, що завданням Кабінету Міністрів є розвиток національної економіки та можливість віддати українським громадянам те, “що належить їм по праву”.
З 12 млн пенсіонерів 8 млн отримують лише мінімальну пенсію 1312 грн (з травня 2017 р.), що становить лише близько 50% вартості “споживчого кошика” фактичного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Середній розмір пенсії по Україні становить 1828 грн (станом на 01.04.17).
Проект пенсійної реформи передбачає введення єдиної формули розрахунку пенсій, виходячи з мінімальної зарплати. Таким чином, уряд майже втричі піднімає ту цифру, з якої розраховується пенсія. Якщо раніше вона була 1197 грн, то зараз – 3764 грн.
Проект пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку при наявності загального стажу в 25 років. Особливі умови виходу на пенсію для держслужбовців будуть відмінені, крім військових.
Громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовольнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за відсутні роки (не більше 5 років).
Водночас з 1 жовтня уряд запропонує відмінити оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.
Пенсійна реформа в 2017 році вимагатиме додатково 12 млрд грн, а в 2018 році – 30 млрд грн, наголосив Гройсман.
Якщо іншими словами, пенсійна реформа передбачає новий набір варіантів виходу на пенсію з ширшим, ніж зараз, діапазоном пенсійного віку. Зміни заохочуватимуть громадян працювати і пізніше виходити на пенсію. Кожному громадянину пропонуватиметься на вибір термін і умови виходу на пенсію, які залежатимуть від загального трудового стажу.
Додамо, що у меморандумі з МВФ є рекомендація підвищити пенсійний вік до 63-65 років: для чоловіків до 2026 р; для жінок – до 2031 р.
Фото Кирила ХМІЛЬОВА