“Саакашвілі – плювок в обличчя українському народу!” Що Путін наговорив про Україну

Кореспондент українського агентства УНІАН Роман Цимбалюк на щорічній прес-конференції президента Росії Володимира Путіна запитав про долю росіян, яких затримали в Україні і засудили за участь у бойових діях на Донбасі, і чи є можливість обміняти їх на українців, яких засудили в Росії.

Коли Цимбалюк ставив запитання, російські журналісти почали кричати: “Провокація!” – і супроводжували його слова несхвальними вигуками. Гостре запитання українського журналіста дещо згладила кореспондентка РІА Новини, яка спитала про Міхеіла Саакашвілі як учасника української політики,  виконання Мінських угод і чи варто запросити США до “нормандської четвірки”.

Путін спершу відповів на питання російської кореспондентки. За його словами, ефективність Мінського процесу дуже низька. За його словами, немає конструктиву з боку офіційного Києва, який не бажає надати особливого статусу Донбасу, прописаного в Мінських угодах.

Участь США у “нормандському форматі” від Росії не залежить, хоча Штати є повноправними і повноцінними учасниками врегулювання ситуації на Донбасі, вони активно беруть участь у переговорах.

Потім Путін повернувся до питання українського журналіста. Насамперед він звернув увагу на відсутність у нього акценту і зробив з цього висновок, що ментально українець не дуже відрізняється від росіян.

Президент РФ знову заявив, що причиною бойових дій на Донбасі є державний переворот – збройне неконституційне захоплення влади, що вилилось у громадянське протистояння.

Путін категорично заявив, що регулярної російської армії на Донбасі немає, однак там створені певні військово-міліцейські формування, які здатні відбити будь-які воєнні акції проти Донбасу. За словами Путіна, це відповідає інтересам людей, які проживають в “ЛДНР”, оскільки є загроза, що націоналістичні українські батальйони влаштують там різанину.

Щодо можливості введення миротворчого контингенту, Росія ніколи не була проти миротворчої місії ООН або міжнародного контингенту на всій території окупованого Донбасу, а не лише на лінії розмежування. Однак Київ має домовлятися про це з бойовиками. Водночас українська влада постійно змінюють позицію, стверджує Путін.

Торкнувся і теми обміну військовополоненими між Україною та самопроголошеними республіками Донбасу. Цим питанням займається український політик Віктор Медведчук. Путін заявив, що списки людей для обміну готові, хотілося б, щоб обмін відбувся до Різдва. Лише після цього можна буде говорити про подальші кроки. Найвірогідніше, Путін мав на увазі обмін засуджених росіян на українців.

Потім про екс-президента Грузії.

Саакашвілі – це плювок в обличчя і грузинському народу, і українському народу. Як ви це терпите досі? Він – людина, яка очолювала, була президентом незалежної грузинської держави. Тепер бігає майданами і волає на весь світ: “Я українець”. Що, на Україні немає справжніх українців? І Україна це терпить”, – заявив Путін.

Далі Путін провів розлогу лекцію про історію створення України. Путін знову повторив тезу, що вважає українців і росіян одним народом, однак наголосив, що Крим у 1954 році віддали з порушенням союзного законодавства, і тепер своє остаточне слово сказало його населення.

Від редакції “Українського репортера”. Дива не сталося. Кремлівський верховода виступив перед публікою в стилі фашистського Геббельса. Якщо у Європі хтось, можливо, подумав, що цей біснуватий поводир здасть трішки назад, повернувши риторику до цивілізованого формату, то глибоко помилився. Ми знову чуємо одне й те ж: агресор прагне розширити імперію, створивши такий собі “совєцький” союз; він намагається диктувати, як нам жити, якому Богу молитися, до кого з політиків прислухатися, кого хвалити, а кого – критикувати…  Це його банда щодня сіє смерть на наших землях, катує наших хлопців, це ж саме Московія бризкає інформаційною отрутою, спить і бачить, що українці впадуть перед нею на коліна. Не буде такого! Цю расєйську банду, яка вдерлася на нашу територію, ми будемо знищувати, аж до повного вигнання цієї наволочі з України.

І ще одне: путінська тотальна брехня вкотре підтверджує, як глибоко захворіло російське суспільство, як сильно вражені вірусом ненависті тамтешні журналісти. Лікуватися їм усім треба. Хворі й на голову, і душевно. Певно, багато хто з них прозріє, коли Гаазький трибунал судитиме Путіна.

Малюнок Олега СМАЛЯ

На цю тему читайте також 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *