Україна і сепаратисти домовилися про обмін полоненими. Людей звільнять у два етапи (+відео)

На переговорах у Мінську тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі офіційному Києву та сепаратистам вдалося домовитися про формат обміну полоненими.

“Тристороння контактна група за участю представників ОРДЛО підтвердила готовність сторін виконати обмін утримуваними особами на засадах вже затверджених списків та узгодити в найстисліші терміни процедуру і дату обміну, виходячи з прагнення виконати цей обмін до новорічних та різдвяних свят”, – повідомила Дарка Оліфер – речниця представника Києва на переговорах Леоніда Кучми.

Дещо більше повідомив парламентер від України Віктор Медведчук. За його словами, обмін заручниками відбудеться в два етапи.

На першому етапі, який має завершитися до новорічних/різдвяних свят, терористи мають відпустити 74 українських заручників (“ДНР” – 58, “ЛНР” – 16), а українська сторона – 306 членів бандугруповань з Донбасу.

На другому етапі бойовики так званих “ДНР” і “ЛНР” звільнять 20 наших бранців, а офіційний Київ – 80 затриманих. Часовий період другого етапу обміну ще не визначений.

Виктор Медведчук из Минска о предстоящем освобождении удержива…

Спецпредставитель Украины по вопросам гуманитарного характера в рамках Трехсторонней контактной группы Виктор Медведчук из Минска, где сегодня, 29 ноября 2017 года, проходит заседание гуманитарной подгруппы, рассказал, какие вопросы обсуждаются в Минске, и раскрыл подробности готовящегося масштабного обмена удерживаемыми лицами.

Опубліковано Пресс-служба Виктора Медведчука Середа, 29 листопад 2017 р.

Нагадаємо, 15 листопада, після телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним, ватажки терористичних угруповань “ДНР” і “ЛНР” заявили про свою готовність до обміну військовополоненими з офіційним Києвом. Путін зв’язався з очільниками сепаратистів на прохання спецпредставника України у підгрупі з гуманітарних питань у Мінську і свого кума Віктора Медведчука.

Президент України Петро Порошенко інціціативи Медведчука, Путіна і сепаратистів не коментував, натомість це зробила Служба безпеки України. Вона заявила, що “вітає будь-які ініціативи, спрямовані на розблокування процесу звільнення заручників”, у тому числі кроки російської влади.

Про бранців, яких готові звільнити луганські терористи, читайте тут

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 − 2 =