НАБУ та ГПУ знову зчепилися. На цей раз через спробу “дати хабара” одному з керівників Міграційної служби

Агента Національного антикорупційного бюро затримали під час спроби дати хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій.

Версія ДМСУ

“Упродовж кількох місяців агент НАБУ, син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського, виконуючи незаконні вказівки окремих керівників НАБУ, неодноразово намагався спровокувати Діну Пімахову, пропонуючи великі суми хабарів за прийняття нею незаконних рішень по легалізації в Україні громадян В‘єтнаму та Ірану, яких навіть не існувало в реальності”, – повідомляє відомство.

Пімахова, “як законослухняна громадянка”, написала заяву до правоохоронних органів, які вмовили її взяти гроші.

“У результаті, під час спроби передати першу частину хабара у розмірі 15 тисяч доларів агента НАБУ було затримано на місці скоєння злочину співробітниками СБУ”, – йдеться в повідомленні. Йому закидають ст. 370 Кримінального кодексу (провокація підкупу).

Версія НАБУ

Водночас Національне антикорупційне бюро заявляє, що Генпрокуратура та СБУ втрутилися у його спецоперацію щодо виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі України.

“Відбулася спланована диверсія щодо працівників Бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, реалізована Службою безпеки та санкціонована генеральним прокурором України.

Її суть полягає у тому, що посадові особи СБУ, використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов’язків (а саме здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ), не просто розкрили цю інформацію одному з об’єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботу детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро”, – йдеться у повідомленні НАБУ.

За даними НАБУ, з вечора 29 листопада зникли 7 працівників НАБУ, які працювали над справою Пімахової. Наразі плануються затримання та арешти ще трьох детективів Бюро під прикриттям, керівника другого підрозділу детективів, а також керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“Інформація, поширена на сайті Державної міграційної служби України про те, що “агент НАБУ” нібито протягом декількох місяців неодноразово пропонував першому заступнику ДМСУ “великі суми хабарів”, не відповідає дійсності. Відповідно до матеріалів кримінального провадження, посадовець ДМСУ сама неодноразово озвучувала вимогу щодо отримання “заохочення” у сумі 30 тисяч доларів США: спочатку за позитивне вирішення питання про надання іноземцю громадянства України, а згодом – за надання посвідки на тимчасове проживання на території України.

З моменту початку спецоперації у квітні 2017 року задокументовано ще чимало фактів незаконної діяльності організованого злочинного угруповання у складі нинішніх та колишніх працівників центрального апарату та територіальних підрозділів ДМСУ”, – повідомляє НАБУ.

Також з різних джерел повідомляється, що НАБУ обшукали.

Виступ Пімахової перед телекамерами

О 10:00 30 листопада “підставлена” детективами НАБУ Діна Пімахова провела брифінг, де розповіла, що агент НАБУ під прикриттям втерся до неї в довіру через її родичів, у яких хотів купити автомобіль. Через них вийшов на неї, і вони стали “товаришами”.

Представився представником арабського інвестиційного фонду. З часом почав пропонувати хабар за легалізацію мігрантів з країн Близького Сходу та Південно-Східної Азії. Чиновниця заперечила, що вимагала хабара, натомість заявила, що звернулася до СБУ і співпрацювала з відомством.

Що кажуть “силовики”

У свою чергу директор НАБУ та керівник САП провели зустріч із генпрокурором Юрієм Луценком. Антикорупціонери також провели брифінг, повідомивши, що інформація про обшук неправдива, а з Луценко допомились, що нікого з детективів НАБУ не затримуватимуть.

ГПУ почала розслідування за заявою першого заступника голови Міграційної служби про провокацію хабара з боку працівників НАБУ.

НАБУ з весни вела спецоперацію під прикриттям для викриття корупційних схем у ДМСУ. Було викрито і задокументовано багато злочинних дій, однак втручання СБУ фактично припинило цю операцію.

У свою чергу Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що агент НАБУ (як виявилося позаштатний) підбурював чиновницю взяти хабар, що є незаконним. Детектива-провокатора затримали, йому висунуть підозру.

Водночас у діях пані Пімахової він також бачить корупційну складову, адже вона взяла два перші хабара. Нагадаємо, сама ж чиновниця твердить, що робила це у співпраці з СБУ.

Декларація чиновниці викликає запитання

Коротенький аналіз декларації Діни Пімахової свідчить, що вона, її чоловік і двоє дітей вже два роки живуть на одну її зарплату. У 2008 році вони майже за мільйон гривень придбали в кредит квартиру в Києві, розміром 68,8 м2 Виплачують цю позику й досі, станом на початок 2017 року мали віддати 921 861 грн.

У 2015 році Пімахова заробила 190 106 грн,  у 2016 – 132 114 грн. Незважаючи на це, у неї з’явилася ще одна квартира у столиці площею 120 м2. А їздити вона стала на Porsche Cayenne 2008 року випуску. Це майно їй передала в “інше право користування” громадянка України Луценко Світлана Іванівна. 

Сама Пімахова стверджує, що це її мама, а батько мешкає закордоном.

Вимагала хабар чи пропонували?

Прояснити ситуацію може хіба що оприлюднення відеозаписів від обох відомств, на основі яких суспільству стане зрозумілим, пропонувало НАБУ хабар чиновниці чи вона його вимагала.

З огляду на те як НАБУ підготувалося в операції з “бурштиновими нардепами” Розенблатом і Поляковим, де “агент Катерина” майстерно підставила депутатів, можна очікувати, що “агент Сергій” (нагадаємо, єдиний син екс-нардепа від “Партії Регіонів” Сергія Боярського 1981 р.н. за даними “Вікіпедії”), так само майстерно “обробляв” пані Пімахову, спокушаючи її легкими грошима за паспорти для іноземців.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *