“Ланос” іде у минуле. “УкрАвто” припинив випуск “народного” автомобіля

Запорізький автомобільний завод зупинив виробництво моделі Daewoo Lanos. Про це заявив власник заводу і голова корпорації “УкрАВТО” Таріел Васадзе в інтерв’ю одному з вітчизняних видань.

“Ми зупинили виробництво даної моделі. Поки що будемо робити тільки малі комерційні машини”, – повідомив Васадзе.

За його словами, продажі нових автомобілів падають, тому що людям дешевше купити стару “євробляху”, не заплативши ані копійки податків. У 2015 році було продано 46,5 тисячі нових автомобілів, очікувана кількість у 2017 році – 85 тисяч нових автомобілів.

Голова “УкрАВТО” стверджує, що завод майже припинив виробництво автомобілів і максимально скоротив персонал. Залишилося 1100-1200 людей. Ці фахівці в основному поєднують функції зварника, маляра і збиральника. Підприємство виробляє машинокомплекти для Єгипту, а також запасні частини для всього модельного ряду автомобілів заводу.

“Торік ми зробили 1,5 тисячі автомобілів. Це здебільшого були малі комерційні напіввантажні машини. Легкових автомобілів випустили 500 штук. Ще трохи автобусів.

На цей рік майже не планується виробництво. Можливо, вдасться отримати замовлення на малі комерційні автомобілі в обсязі до 500 штук.

Крім цього, виробляємо машинокомплекти для Єгипту. Робимо всі деталі кузова, комплектуючі з полімерних матеріалів і поставляємо в розібраному вигляді”, – заявив Васадзе і запевнив, що продавати ЗАЗ поки не збирається.

Варто сказати, що Daewoo Lanos вперше був презентований на Женевському автосалонi в 1997 році. На Запорізькому автомобілебудівному заводі випускається з 2004 року.

Наприкінці 2008 року виробництво Lanos припинили у Польщі. З вересня 2008 року автомобіль став суто українським: на ЗАЗі відбувається штампування, зварювання, фарбування кузовів, складання автомобілів, а для моделі 1,3 та 1,4 л — виробляють двигуни на Мелітопольському моторному заводі.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *